24.04.2014 14:43


Creativity naplňovala kavárnu Trojka celou Night

Autor: Krinková Nicole | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Studenti anglistiky Masarykovy univerzity uspořádali včera večer v kavárně Trojka multižánrovou akci Creativity Night. Účastníci z katedry anglistiky předvedli publiku své hudební, taneční či divadelní dovednosti. Užití anglického jazyka nebylo podmínkou, ale zazněl v menší či větší míře v každé z nabízených inscenací.

Brno – Spolek Escape studentů anglistiky Masarykovy univerzity pořádal včera večer multižánrovou akci Creativity Night, která přilákala do kavárny Trojka desítky návštěvníků. „Creativity Night je o tom dát lidem z naší katedry možnost prezentovat svůj talent, ať už hudební, taneční nebo jiný. Každý rok se snažíme motivovat studenty, aby přišli ukázat, že nejsme jenom knihomolové,“ uvedla předsedkyně spolku Barbora Orlická.Improvizované představení skupiny Impro Džow. Foto: Nicole Krinková

Festival Creativity Night odstartoval v šest hodin večer. Buffalo Pit Stage, scéna v prostorách sklepení kavárny, hostila divadelní inscenace, zatímco Stage v prvním patře, za barem kavárny, inscenace hudební. „Při výběru představení se řídíme tím, aby dostali prostor všichni naši studenti, kteří o to mají zájem. S nadsázkou mohu říci, že si nevybíráme, ale bereme vše,“ doplnila Orlická. Program večera byl časově uzpůsoben tak, aby návštěvníci mohli zhlédnout všechna připravená vystoupení.  

Jednoho z nabízených představení se zhostila skupina improvizátorů. „Jsme Impro Džow! Jak už název napovídá, jsme skupina, která po celou dobu svého vystoupení improvizuje. Naši herci budou potřebovat vaši spolupráci. Abyste nám naši improvizaci věřili, budete vy, jako publikum, určovat zadání a téma každé z her,“ představila skupinu moderátorka Impro Džow Hana Vrtalová. Šestičlenná parta přivítala návštěvníky písní, předvedla osm scének se spoluprací diváků a rozloučila se s nimi melodií, jejíž text lákal na jejich další vystoupení, tentokrát do Kabaretu Špaček.

Právě Impro Džow byla podle návštěvníků jednou z nejlepších částí programu. „Nejvíce jsem si užil improvizaci Impro Džow. Dokázali vtipně reagovat na každý podnět publika. I když jiná představení, která jsem navštívil, byla velmi dobrá, neupoutala mě natolik jako toto. Předvést spor mezi cestujícím tramvaje a revizorem ve sci-fi zpracování snad nikdo lépe nedokáže," potvrdil student strojního inženýrství Ondřej Král.

Spolek Escape, který večerní akci zaštiťoval, byl založený roku 2005 s iniciativou sblížit studenty katedry anglistiky. Tradicí spolku je pořádat čtyři hlavní studentské akce katedry. Na podzim Halloween party, před Vánoci Christmas party, na jaře St. Patric’s party a uprostřed studentského měsíce Creativity Night. „Creativity Night se začíná rodit už na podzim, ale většina práce se odehrává od února. Je to taková naše vlajková loď, která letos slaví už desáté výročí,“ uzavřela Orlická.  

Klíčová slova: Creativity Night, Escape, Impro Džow, kavárna Trojka

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.