11.05.2014 13:04


Co je skutečně v šestém podlaží?

Autor: Lucie Obrtelová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Legenda říká, že v šestém podlaží Fakulty sociálních studií je jakýsi „šmajchlkabinet“, kam si jezdí někteří studenti mezi semináři vyznávat lásku, a to především fyzickým způsobem. Co se ale na tajemném místě, na které nevedou ani schody, nýbrž pouze levý výtah, skutečně ukrývá?

Pátrání po pravdě o šestém podlaží Fakulty sociálních studií bylo nejrozumnější začít v kanceláři správy budov, kde mou fantazii zkrotil Jan Jebas. Tajemné záchody pro obě pohlaví v šestém podlaží FSS. Foto: Lucie ObrtelováV šestém podlaží se tedy podle oficiálních zdrojů nachází strojovna. Patro zaplňují především obrovské trubice patřící vzduchotechnice. „V některých částech podlaží je trubic tolik, že zaplňují celý prostor a musíte třeba chodit po čtyřech a různě se mezi nimi protahovat,“ vysvětluje Jebas. Zakončení takových trubic můžeme najít skoro kdekoli v budově. Jsou to ty velké stříbrné otvory u stropu. Viditelné jsou například v přednáškových sálech a aulách, kam vhání ohřívaný nebo chlazený vzduch. „Mnoho lidí si myslí, že je to jen nějaká klimatizace, ale mýlí se,“ dodává Jebas.

Následně Jebas mluví o počítačových rozvodech a třech buňkách mobilních operátorů, kteří mají na střeše budovy vyvedenou anténu. Nic vzrušujícího. Musím si zajet do tajmného podlaží sama. Kdo ví, třeba tam zrovna nachytám nějaký zamilovaný pár, o kterém tak často slýcháme v mytologii FSS.

Překvapení se nekoná. Pusto a prázdno. Všechny dveře zamčené, takže mi k průzkumu zbývají jen záchodky a další chodba. Toalety v porovnání s těmi z ostatních pater hrozně zapáchají. Zřejmě pozůstatek skříněk FSS. Foto: Lucie ObrtelováV tomhle vzduchu bych si já s někým dokazovat lásku asi nechtěla. Ale jestli mě někdy ve škole přepadnou střevní potíže, zavítám sem ráda a jsem si jistá, že nebudu nikým rušena. Tohle možná napadlo už někoho přede mnou, musím rychle pryč.

V chodbě se nachází ještě několik dveří. Jedny s nápisem „Centrum MU pro rozvoj nadaných dětí v Jm kraji“. Zajímavé, ale ne tolik jako několik skříněk nacházejících se naproti. Vypadá to, že jsem objevila pozůstatek oněch bájných skříněk, které na FSS zrušili dlouho před mým příchodem. Mám radost, alespoň nějaký poklad. Víc už tu pro studenty bez klíčů od dveří, zřejmě vedoucích ke strojovně, opravdu není.

Ještě prozkoumám, zda se historky o šestém podlaží mezi studenty nevyvinuly někam jinam. Oslovuji tedy prvního studenta, kterého potkávám. Hluboce se zamýšlí. „Myslím, že je tam nějaké místo, kam unavení učitelé chodí relaxovat. Snad útočistě, kam po dlouhém dni chodí na skleničku, vypnout hlavu a s kolegy si popovídat o tom, kdo je dnes naštval, či potěšil. Dokážu si živě představit nejednoho pedagoga, jak z okna kouká na střechy Brna, upíjí bourbon a mezi potahy cigaretou kroutí hlavou nad tím, jak je ten Loskot blbej,“ říká Vojtěch Loskot.

Tak přece jsou představy o mystickém prostoru šestého podlaží různé. Adéla Skoupá neví, co si má myslet. „Kolikrát jsem stála ve výtahu v pokušení, že zmáčknu čudlík s šestkou, abych se podívala, co tam ve skutečnosti je, ale nakonec obavy převážily a neudělala jsem to. Ale v šestém podlaží bydlí pták Ludvík, patron žurnalistů, to je jasné," potvrdila různorodost fantazií všech studentů fakulty.

Nezbývá než doufat, že šesté podlaží i přes má zásadní odhalení bude dál vést tajemný život a stane se svědkem začátků nových mladých lásek, jejich sexu a romantiky, a naopak ho poctí návštěvou co nejméně studentů se zažívacími obtížemi.

Klíčová slova: šesté podlaží, FSS, tajemno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.