07.03.2020 16:55


Členové Okrašlovacího spolku chtějí znovuotevřít čajovnu na Fakultě sociálních studií

Autor: Iva Kovačičová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Studenti z Okrašlovacího spolku zprovozní na konci března Sluneční čajovnu. K tomu uspořádají takzvaný swap, během kterého si budou moct návštěvníci vyměňovat nevyužité oblečení. Na začátku dubna pak chtějí na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity uspořádat uměleckou výstavu.

Porada členů Okrašlovacího spolku.

Brno – Zasvětili nové členy do chodu spolku. Navzájem se podělili o jídlo zachráněné z kontejnerů u supermarketů. Nakonec studenti z Okrašlovacího spolku během první letošní schůze naplánovali piknik, výstavu uměleckých děl a otevření Sluneční čajovny na Fakultě sociálních studií (FSS) Masarykovy univerzity.

Ta se v současnosti nevyužívá. „Je to škoda. Potřebujeme prostory pro schůzky a akce. Proto máme nejdřív na seznamu úkolů otevřít Sluneční čajovnu,“ vysvětlila členka Okrašlovacího spolku Ester Čapková a dodala, že spolek ji znovuotevře 31. března.

Při té příležitosti si budou moci zájemci vyměnit s ostatními nepotřebné oblečení a další věci za jiné, takzvaná Zóna bez peněz nebo také swap. Ten měl minulý rok v listopadu na FSS Masarykovy univerzity úspěch. Cílem je najít využití pro věci, které by jinak skončily v popelnici. „Pokud nějaké věci zbydou, věnujeme je na charitu,“ dodala nová členka spolku Anna Vellofátová.

Do Sluneční čajovny také přesunou Freebox, tedy krabici, do které může kdokoliv dát nevyužitý předmět a kdokoliv si ho může zase vzít. Teď ho mohou studenti najít ve třetím patře FSS. Členové spolku si ale myslí, že v čajovně si ho všimne a začne ho využívat více lidí.

Okrašlovací spolek by chtěl na začátek dubna naplánovat také výstavu. „Chtěl bych zajistit prostory na FSS, kde bychom mohli udělat výstavu uměleckých děl na nějaké téma, třeba migrace,“ popsal svou představu člen Marek Soška.

Hlavní zájmem Okrašlovacího spolku je snaha o zkrášlení prostředí a tím i každodenních životů lidí. Spolek chce výhledově promítat filmy, organizovat debaty, pikniky, nebo třeba vyzdobit FSS rostlinami. Na seznamu dlouhodobých cílů je také začít vydávat časopis.

Klíčová slova: Okrašlovací spolek, Fakulta sociálních studií, Katedra enviromentálních studií, Sluneční čajovna

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.