04.05.2020 17:54


Chybí nám vyzrálost, ale časem se to zlepší, věří útočník brněnských Gullivers Ulman

Autor: Tereza Liczmanová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Sportovní svazy kvůli šířící se pandemii koronaviru pozastavily, nebo ukončily rozehrané sezóny. Výkonný výbor Českého florbalu nerozhodl jinak a veškeré ligové florbalové soutěže ukončil. Brněnský tým Gullivers, který minulou sezónu postoupil do první ligy, letos obsadil jedenáctou příčku.

Útočník brněnských Gullivers Martin Ulman. Zdroj: archiv respondenta

Brno – Florbalový útočník Martin Ulman odehrál svoji první sezónu v dresu brněnských Gullivers. Jednadvacetiletý rodák z Frýdku-Místku si na své konto připsal třicet kanadských bodů, z toho osmnáct branek a dvanáct asistencí.

Letos jste skončili o bod pod desátými Budějovicemi. Tato pozice by vám zajistila možnost poprat se o play off. Kde byla vaše největší slabina?

Je to tak, šance nám protekla mezi prsty. Podle mě je za tím naše nesoustředěnost v určitých fázích zápasu. Děláme hloupé chyby a většinou po obdrženém gólu dostaneme v krátkém sledu další. Ten jeden bod jsme mohli uhrát jak doma proti Startu, tak proti Havířovu, se kterým jsme oba zápasy nezvládli pouze v hlavách. 

Jak byste zhodnotil svůj výkon?

Začátek byl trošičku těžší, musel jsem si zvyknout na nový kolektiv a systém. Postupně jsem do toho zapadl a myslím, že jsme si i v lajně celkem sedli. Z osobního hlediska jsem spokojen spíše s druhou půlkou sezóny, ale jak říkám, chvíli mi trvalo si zvyknout na všechno nové.

Co říkáte na rozhodnutí svazu o ukončení sezóny?

Respektuji ho. Svaz se přidal k ostatním sportům a my s tím zkrátka nic neuděláme. Samozřejmě bych si rád ještě zahrál, ale zdraví má vždy přednost.

Minulý rok jste působil v týmu brněnských Bulldogs. Byly pro vás vzájemné zápasy něčím zvláštním?

Samozřejmě. S kluky se znám, tak došlo na nějaké drobné popichování. Ale jinak jsem se to snažil spíše nevnímat.

Tréninky s týmem zatím nezačaly. Máte nějaké individuální tréninkové plány?

Všechny tréninky probíhají dálkově. Máme cvičení na doma nebo chodíme běhat a výsledky posíláme přes aplikaci do Brna. Samozřejmě je to jiné, než kdybychom byli všichni pohromadě, ale zase máme určitou časovou flexibilitu.

Zůstáváte nadále u Gulliverů. Co očekáváte od nadcházející sezóny?

Posun na místa zajišťující play off. Jsme mladý tým a chybí nám určitá vyzrálost, která se jistě časem zlepší. Chce to ale trénovat, trénovat a zase trénovat.

Čemu se teď věnujete, když momentálně nemůžete chodit do školy nebo trénovat?

Tím, že je situace taková, jaká je, tak těch možností není tolik. Zajdu si na tenis, do posilovny nebo na hory, ale jinak trávím čas s rodinou.

Klíčová slova: florbal, první liga, Gullivers, Brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.