11.03.2016 09:51


Chodov není neporazitelný, říká florbalistka Martina Valehrachová

Autor: Markéta Weinlichová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Dvěma prohrami na hřišti soupeřek zahájily minulý víkend brněnské florbalistky čtvrtfinále florbalové extraligy žen. Hráčkám pražského Chodova podlehly nejprve 1:14, ve druhém zápase pak 2:7. O zvrat v sérii se Brňanky pokusí o následujícím víkendu na domácí půdě.

Brno – Florbalistky brněnských Židenic budou o víkendu v městské sportovní hale Vodova bojovat o důležitá vítězství ve čtvrtfinálové sérii play-off se soupeřkami z pražského Chodova. O tom, že je čeká nelehký úkol, svědčí i fakt, že pět hráček z týmu soupeře se umístilo v první desítce aktuálního kanadského bodování play-off. „Uděláme maximum pro to, abychom sérii vrátily zpět do Prahy,“ říká odhodlaně brněnská obránkyně Martina Valehrachová.

Židenické hráčky v obranné pozici

Po prvních dvou čtvrtfinálových utkáních prohráváte v sérii s Chodovem 0:2 na zápasy, jak obtížné je se od stavu série odpoutat a zkoncentrovat se na domácí utkání?

Lhala bych, kdybych řekla, že nikdo z týmu alespoň jednou nepomyslel na to, že když se víkendové zápasy nevydaří, tak pro nás sezóna končí. Na druhou stranu nijak zvlášť nám to ruce nesvazuje. Chodov je favorit série a my můžeme jen překvapit. A o takové překvapení se společně pokusíme.

První duel v Praze skončil pro váš tým poměrně krutým debaklem, co bylo špatně?

V úvodu první třetiny se nám dařilo rychle přistupovat k hráčkám a dobře vykrývat naše obranné pásmo. Vypracovaly jsme si navíc i několik slibných šancí, které jsme ale neproměnily. Hráčky Chodova znervózněly a snažily se o individuální zakončení. Bohužel jsme pak na chvíli ztratily koncentraci a v rozmezí tří minut inkasovaly tři branky. Ty měly za následek, že se soupeřkám vrátila na hokejky jistota a patřičný klid v zakončení, pak už trestaly každé naše zaváhání a skóre narůstalo.

Ve druhém čtvrtfinálovém zápase jste hrály poměrně defenzivní florbal, byl to záměr už před utkáním, nebo jste k této taktice přistoupily až během samotného zápasu?

Byl to záměr. Při rozboru videa jsme si řekly, že zkusíme hrát ze zatažené obrany. Na druhou stranu jsme se nechtěly uchýlit k úplnému „betonu“. Chodov je velice dobrý v ofenzivě a umí kombinovat ve velké rychlosti. Zataženou obranou jsme jim znesnadnily přechod do útočného pásma.

Chodov má v sestavě řadu hráček s reprezentačními zkušenostmi, upozorňovala vás trenérka na někoho konkrétního, na koho byste se zejména v obranné činnosti měly zaměřit?

Chodov má spoustu kvalitních hráček. Kdybychom si měly říkat, na koho konkrétně si dát pozor, tak bychom tam seděly ještě teď. (smích) Spousta z nás už proti Chodovu několikrát hrála a většinou si člověk trochu pamatuje, kdo jak hraje a od koho co má čekat. Opakování je ale matka moudrosti, takže padlo jedno, možná dvě jména.

Připravujete se na nadcházející domácí utkání nějak speciálně nebo je příprava stejná jako před týdnem?

Příprava na víkendová utkání probíhá podobně. Rozebíráme si videa ze zápasů a poznatky se snažíme co nejvíc převést do hry, abychom byly co nejlépe připravené.  

Jaký cíl jste si před víkendovým dvojzápasem stanovily?

Cíl je jednoduchý, co nejvíc soupeřky potrápit a pokusit se o senzaci. Nic není nemožné. Před třemi lety se nám podařilo Chodov ve čtvrtém čtvrtfinálovém zápase porazit, tak proč by se to nemohlo stát i letos? Sestava Chodova prošla za ty roky velkou obměnou, patří k favoritům v bojích o titul, ale i favorit může klopýtnout.

Jaká je aktuálně nálada v týmu?

Nálada v týmu je dobrá, každý se těší na zápasy před domácím publikem. Máme skvělé fanoušky, kteří se nás snaží hnát do boje, ať už je stav zápasu jakýkoliv. Přijdou rodiče, prarodiče a určitě i spousta kamarádů. Tak se pokusíme předvést to nejlepší, co v nás je. A při troše štěstí bude mít zápas pro nás i pohádkový konec a my se v týdnu podíváme zpět do Prahy.

Klíčová slova: florbal, extraliga, čtvrtfinále, play-off

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.