13.10.2013 17:13


Choceňský nováček v první volejbalové lize září

Autor: Kateřina Šafářová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Sebevědomě a s noblesou zahájil mužský choceňský tým letošní volejbalovou sezónu. Z odehraných čtyř zápasů prohrál jediný a v tabulce se nyní drží na třetím místě. Družstvo se v posledních letech ve druhé lize v umisťovalo na předních místech, že se ale stejně dobře prosadí i v lize první, čekal málokdo.

Choceň – Na první dvě utkání choceňský tým vyrazil do hal soupeřů. V pátek 4. října narazil na družstvo TJ Slavia Hradec Králové. Premiérové utkání v první lize Choceňští zvládli na jedničku a vyhráli 3:0, soupeř v jednotlivých setech získal 19, 21 a 17 bodů. "Byli jsme příjemně překvapeni, že na první zápas přijelo zhruba sedmdesát fanoušků, kteří nám vytvořili v nevlídné hradecké hale téměř domácí prostředí, což určitě pomohlo," řekl trenér mužů Jaromír Švec. V sobotu 5. října se družstvo vydalo do Nymburka, kde rovněž zvítězilo 3:0, ačkoliv s těsnějším skóre 26:24, 25:21, 25:22.

Tento víkend Choceňáky čekaly dva domácí zápasy, v pátek s týmem VŠSK MFF Praha, včera s družstvem TJ Sokol Dobřichovice. V pátek Choceň prohrála s pražským týmem 1:3 a dosáhla v prohraných setech 23, 21 a 17 bodů. V sobotu si však tým připsal další vítězství 3:0, Choceňský blokař Matouš Langer smečuje proti Dobřichovickému bloku. Foto: Kateřina Šafářová Dobřichovice uhrály 18, 20 a 23 bodů. "První z domácích zápasů se nám nepovedl ani po organizační, ani po herní stránce. Soupeř byl prostě lepší, nedovedli jsme se zadaptovat. Naopak včera se nám povedl ohromný úspěch. Porazili jsme Dobřichovice, které bývají dlouhodobě ve finále první ligy, a to jsme do zápasu vstupovali s tím, že nemáme co ztratit," uvedl Švec.

Za Volejbalový klub Choceň nyní hraje celkem osm družstev, ostatní však na nižších úrovních. I proto patří zápasy mužů A mezi divácky nejnavštěvovanější. "Nástup našeho týmu do první ligy byl bravurní. Výsledek prvního domácího zápasu nás sice nepotěšil, ale uznávám, že Praha si svou výhru zasloužila. Přesto chválím kluky, že sety soupeřům neodevzdali zadarmo a předvedli pěknou hru. Další utkání bylo odměnou pro hráče i fanoušky," popsala atmosféru v choceňské hale divačka Sandra Břízová.

Družstvo mužů A má na soupisce momentálně jedenáct hráčů, nejstarší z nich je ročník 1985, nejmladší 1992. "Doufám, že nám úspěch dlouho vydrží a že nedojdou síly po nevydařené letní přípravě. Nálada v družstvu je zatím dobrá, protože vyhráváme," řekl kapitán mužského týmu Petr Abraham.

Klíčová slova: volejbal, Choceň, Praha, Hradec Králové, Dobřichovice, 1. liga

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.