13.04.2018 09:39


Chceme obhájit titul, i když to proti Třinci nebude lehké, říká útočník Komety Radim Zohorna

Autor: Filip Kříž | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

V sobotu začne finále extraligy mezi brněnskou Kometou a třineckými Oceláři. Mladý útočník Radim Zohorna ho zažil již loni a nečeká, že by letošní finále bylo v něčem odlišné. Cíl má jasný - obhájit titul. Třinec sice má mnoho šikovných hráčů, ale rozhodovat bude hlavně, kolik sil oběma týmům zbyde. I to řekl jednadvacetiletý útočník Komety v rozhovoru Stisku.

Radim Zohorna se připravuje na finále s Třincem, Foto: Filip Kříž

Brno - Brněnská Kometa si podruhé za sebou zahraje finále extraligy, zatím v letošním play-off ztratila jediný zápas. V sobotu zahájí v Třinci finálovou sérii, kromě hvězdného Nečase nebo zkušeného Erata se na led postaví i Radim Zohorna, nejmladší z bratrského tria. V play-off prozatím nasbíral pět bodů za dva góly a tři asistence, stal se nedílnou součástí první formace. V rozhovoru pro Stisk Zohorna mluvil o svém vztahu k bratrům Tomášovi a Hynkovi i nadcházející bitvě o titul. „Taktiku vám ale neprozradím,“ uculoval se.

Je vám jednadvacet, přitom hrajete s Kometou druhé finále za sebou. Jaké to pro tak mladého hráče je?

Už jsem to zažil minulý rok. Pocit, kdy zvedáte nad hlavu pohár pro vítěze, je nepopsatelný. Budeme se snažit, abychom titul obhájili, chceme stejný pocit zažít znovu.

Bude letošní finálová série v něčem odlišná od té loňské?

Myslím, že ne. Všichni chceme vyhrát, víme, co titul znamená, a jdeme za ním. Zdá se mi to stejné jako minulý rok.

Přitom po konci základní části se nezdálo, že byste měli opět po roce hrát finále. Skončili jste až na pátém místě a zdálo se, že tým není v pohodě. Pak přišlo play-off, a najednou vyhráváte jeden zápas za druhým. Je Kometa týmem pro play-off?

Vypadá to tak, play-off je úplně jiná soutěž. Není to tak, že bychom se na základní část nechystali, ale hlava to bere jinak, hraje se jiný hokej, nám to prostě vyhovuje.

Dres Komety dlouho obléká i váš bratr Hynek. Hraje to pro psychiku nějakou roli?

Určitě. Brácha mi hrozně moc pomohl tři čtyři roky zpátky, když jsem tady začínal. Radil mi, motivoval mě, já byl ještě takový vyklepaný kluk. Jsem rád, že ho tu mám.

Chybí vám tu ještě třetí do party, nejstarší Tomáš. Dříve oblékal dres Pardubic, nyní hraje v Rusku. Jak vaše počínání v Kometě sleduje?

Podporuje nás. Teď už má po sezoně a je v Česku, byl se tady v Brně podívat na semifinále proti Plzni. A i když je Tomáš v Rusku, jsme spolu neustále v kontaktu.

Třinec je šikovný, rozhodovat ale budou síly

Zpátky k finálové sérii. Jakou roli v ní sehraje domácí prostředí?

Fanoušci nás ženou celou sezonu, víme, že proti Třinci to nebude jiné. Budeme se snažit je nezklamat a doma zvítězit.

První dva zápasy ale odehrajete v Třinci. V čem bude hra proti Ocelářům specifická?

Třinec má plno šikovných hráčů, hrají technický hokej. My ale máme svou taktiku, které se budeme držet, stejně jako proti ostatním soupeřům.

Překvapilo vás, že se Třinec dostal až do finále?

Ani ne, proti Hradci (Králové, pozn. autora) hráli výborně, postoupili zaslouženě.

Oceláři budou v celé sérii postrádat svého kanonýra Martina Růžičku, který je po operaci ramena. Je to pro vás výhoda?

Měl jsem pocit, že bez něj se Třinci dařilo snad ještě víc. Takže si nemyslím, že by to pro nás byla nějaká zásadní výhoda.

Gólman Marek Čiliak do play-off nenastupoval jako neotřesitelná jednička, ale nakonec svými výkony pomohl Kometě k postupu přes Vítkovice i Plzeň. Teď proti němu stane Šimon Hrubec, který v číslech nijak nezaostává. Budou ve finále hrát oba brankáři významnou roli?

Určitě, Šimon Hrubec je navíc výborný gólman. My ale věříme Čilovi, chytá fantasticky, tak doufejme, že mu to vydrží i proti Třinci.


Odehraných zápasů Inkasovaných gólů Zákroků Průměr gólů na zápas

Úspěšnost zákroků (v %)

Čistých kont
Marek Čiliak 9 14 248 1.52 94.66 1
Šimon Hrubec 13 25 349 1.88 93.32 0

Poslední otázka. Co bude pro finálovou sérii rozhodující?

Série s Vítkovicemi i Plzní byly vyhecované, ve finále to nebude jiné. Připravujeme se na přesilovky, máme svoji taktiku, hlavně ale musí vydržet síly.


Radim Zohorna pochází z hokejové rodiny. Nejstarší bratr Tomáš (30) strávil většinu kariéry v Pardubicích, Hynek (27) hraje již sedmou sezónu za brněnskou Kometu. Samotný Radim, který oslaví 29. dubna dvaadvacáté narozeniny, debutoval za Kometu v sezoně 2014/15. Od té doby hraje střídavě za ni a za prvoligovou Třebíč, s hokejem ovšem bratři Zohornové začínali v rodném Havlíčkově Brodě. S Kometou slavil Radim Zohorna titul už loňskou sezonu, výraznější roli však získal až letos. V devíti zápasech získal 5 bodů (2+3), za jeho přítomnosti na ledě navíc Kometa nedostala ani jeden gól.

Klíčová slova: Kometa Brno, Kometa, Extraliga, Radim Zohorna, Třinec

Fotogalerie

  • radimzohorna.m4a
    Popis: Radim Zohorna mluví o přítomnosti bratra Hynka v kabině.
    Autor: Filip Kříž

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.