29.09.2018 12:28


Chceme klub co nejvíce přiblížit fanouškům, říká k nové podobě Basketu Brno jeho generální manažer

Autor: Jan Mazáč | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Brněnský basketbalový klub mění po pěti letech v nejvyšší české basketbalové soutěži generálního sponzora. Změna se týká názvu i celkové prezentace klubu. Novou vizáž i důvody omlazení kádru přibližuje generální manažer klubu Filip Jimramovský.

Brno – Název Basket Brno nese do nové sezóny původní klub mmcité+ Brno poté, co odešel jeho generální sponzor. Zároveň tým výrazně omladil a vedení stanovilo maximální počet cizinců na soupisce tři. Proměnu měl pod dohledem generální manažer Filip Jimramovský.

Nové logo, nový sponzor, nové barvy a dresy. Proč došlo k celkové obměně vzhledu klubu?

Ke změně těchto věcí jsme se rozhodli po odchodu generálního partnera mmcité+, podle kterého bylo do konce loňské sezony všechno nastaveno. Po skončení uplynulé sezony jsme už tudíž neměli důvod držet se dále v těchto liniích a chtěli jsme klub co nejvíce přiblížit brněnským fanouškům.

Začněme logem. Jak probíhal jeho výběr?

Výběr loga probíhal tak, že jsme zadali zakázku několika grafikům. Oni nám zaslali návrhy, ze kterých jsme si pak mohli vybírat. Nejvíce jsme byli spokojení s prací Adama Mihalova, který pro nás vytváří grafiku už třetím rokem.

Čeho si fanoušci všimnou nejvíce, jsou dresy. Zelenou a černou vystřídá modrá, červená a bíla. Proč zrovna tyto barvy?

Tyto barvy jsme vybrali proto, že jsou to klasické brněnské barvy. A abychom klub co nejvíc přiblížili fanouškům. Podle mě budou lidé radši nosit tmavomodrou, červenou a bílou. Ať už to budou trička nebo čepice, myslím si, že pro fanoušky je zajímavější tohle barevné pojetí než křiklavě zelená a černá.

Brněnský klub si v posledních letech přivlastňoval název sponzora jako název klubu, teď jste zakotvili na Basket Brno. Je to finální řešení nebo můžeme očekávat další změny?

Je to finální řešení. Nechtěli jsme, aby každý rok docházelo k tomu, že když nám odejde sponzor, tak budeme složitě vymýšlet nový název klubu. Zase je to primárně kvůli fanouškům. Má to být gró klubu – Basket Brno. Tak se to prostě bude jmenovat. Pokud přijde nějaký generální sponzor, který bude chtít mít svoje jméno v názvu klubu, tak se to pouze přidá před název. Stejně, jako tomu je v letošní sezoně.

Říkali jste, že bývalý generální sponzor naznačoval možný odchod už během sezony. Měli jste nového sponzora vyhlédnutého dopředu?

Neměli. Na získání nového sponzora jsme začali pracovat hned potom, co mmcité+ oznámilo svůj odchod.

Na pozici týmového manažera přišel nově váš nevlastní bratr Michal Jimramovský. Nestává se z toho pomalu rodinný byznys?

Já bych řekl, že ne. Pro mě je důležité mít v klubu člověka, kterému můžu věřit, a na kterého se můžu stoprocentně spolehnout. To Michal splňuje. Druhou věcí, kterou má přinést, je marketingové zviditelnění klubu. A hlavně propagace naší nové značky. Co se týče té sportovní stránky a ekonomických věcí, to pořád zůstává na starosti mně.

Změny se nevyhnuly ani týmu. Tentokrát chcete mít maximálně tři cizince. Proč jste učinili takové rozhodnutí?

Protože po loňské sezoně, kdy jsme protočili asi šest cizinců, se to ukázalo jako nedobré řešení. Zjistili jsme, že tým bude držet pospolu a bude mít daleko lepší chemii, když tam bude větší převaha Čechů. A ty doplní zkušení zahraniční hráči. Což si myslím, že ten tým v současné chvíli opravdu splňuje.

Tým celkově omládl. Kromě cizinců má nejstarší hráč čtyřiadvacet let. Přišel už čas, kdy dostanou mladí Češi více prostoru? V minulých sezonách to vždy nakonec dospělo k maximálnímu vytížení cizinců.

Já si myslím, že v loňské sezoně dostávali někteří hráči až příliš času na hřišti a absolutně nedokázali využít svoje šance. Letos dostanou všichni stejnou příležitost ukázat, co v nich je. Zodpovědnost bude opravdu na mladých hráčích a nebudou se mít za koho schovávat. Už totiž nemáme zkušeného českého hráče, jako tomu bylo v loňské sezoně.

Od minulé sezony opustili tým všichni zahraniční hráči, bývalý kapitán Jan Tomanec a Michal Jedovnický. Co vedlo k jejich odchodu?

Zahraniční hráči se vyměňují pravidelně po každé sezoně, protože se přichází do menších klubů zviditelnit. Poté dostanou lepší finanční nabídku a odchází. Za odchodem Michala Jedovnického stojí moje rozhodnutí, protože si myslím, že už dále není perspektivní pro extraligový klub v České republice. Honza Tomanec nám pro tuto sezonu nezapadal do herní koncepce a do týmové chemie, kdy prostě chceme primárně stavět na mladých hráčích.

Znatelnou ztrátou je i Radek Pumprla, který si minulou sezonu přetrhl vazy v koleni. Kdy očekáváte jeho návrat? Počítáte s ním vůbec ještě?

Radek je pořád našim hráčem. V současné chvíli pracuje na rekonvalescenci a do plného tréninku by se měl zapojit někdy v prosinci až lednu.

Přišli naopak tři další cizinci a mladá síla v podobě Lukáše Stegbauera, Radka Farského a Jakuba Jokla. Co si od těchto tří českých hráčů slibujete?

Začnu u Radka Farského, který je pro mě jedním z klíčových hráčů v nadcházející sezoně. Je to devatenáctiletý kluk, který má obrovský potenciál a zatím to ukazuje ve všech zápasech, ve kterých nastoupil. Jakub Jokl přišel po dvou letech z NCAA (univerzitní basketbalové ligy ve Spojených státech amerických, pozn. red.), kde nebyl moc vytížený. Takže mu asi bude pár týdnů, možná měsíců, trvat, než se dostane do herního tempa. A Lukáš Stegbauer k nám zatím přišel na roční hostování z Jindřichova Hradce, který sestoupil do druhé nejvyšší soutěže. Od něho si především slibujeme, že trošku ztvrdí hru pod košem.

Co se nezměnilo je trenérské duo a účast ve středoevropském Alpe Adria Cupu. Skupinu znáte a máte za sebou i první utkání, kde jste podlehli chorvatskému Škrljevu o pouhé čtyři body. Jak hodnotíte první výsledek?

Skupinu známe. Máme tam Chorvaty, hodně ambiciózní maďarský tým a Rakušany, se kterými jsme se utkali už v minulém ročníku. První výsledek - kdy jsme prohráli o čtyři body v koncovce po tom, co jsme v půlce vedli o dvanáct bodů - je podle mě následkem toho, že to bylo první soutěžní utkání. Ti kluci se musí dostat do herního rytmu. Prohráli jsme i první utkání v loňské sezoně, a pak jsme se dostali až do semifinále. Takže první zápas zatím nic neřeší.

Očekáváte horší nebo lepší umístění než minulou sezonu?

Chtěli bychom to umístění minimálně vyrovnat, ale byli bychom rádi, kdyby se nám podařilo postoupit do finále.

Jaký je váš cíl pro nadcházející sezonu v nejvyšší české soutěži?

Dostat se do play-off.

Klíčová slova: Filip Jimramovský, Basket Brno, sport, basketbal, Brno, fanoušci

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.