14.03.2013 15:52


Cestovatelské středy vás provedou exotickými destinacemi

Autor: Irena Menšíková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Od Nové Kaledonie přes Irák a Gruzii až po Banát. Nejen tyto země představí cestovatelé v rámci přednášek na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity a to téměř každou středu až do poloviny května.

Přehrát audio

Audio

Autor: Irena Menšíková

Brno – Již tradiční Cestovatelské středy odstartovaly letos včerejší přednáškou Romana Vehovského, nazvanou 7 let na cestě: Zaměřeno na Novou Kaledonii. Pro zpestření vyhlásil Vehovský na začátku tombolu, v níž bylo možné vyhrát láhev alkoholu, čímž si pojistil účast přítomných až do konce své prezentace. Fotograf a dobrodruh si dal za cíl dopravit se během jednoho roku stopem do Austrálie. Cestoval nejen auty, ale i na jachtěCestovatel Roman Vehovský (vlevo) předává šťastnému výherci tombolu - cestovatelskou láhev alkoholu. Autor: Vít Vrbka nebo na koni. Když nebylo zbytí, vyrazil po svých. Jak říká, sám netušil, že cesta téměř kolem světa potrvá sedm let, doma ho však nic nedrželo a na cestách se cítil svobodný.

Nápad na uskutečnění cestovatelských setkání vznikl už v roce 1998, jak podotýká jeden z organizátorů Ondřej Herzán. „Hlavním cílem projektu bylo poskytnout prostor lidem, kteří navštívili zajímavé země a přitom třeba s přednášením pro veřejnost nemají velké zkušenosti. My osobně jsme tento štafetový kolík převzali víceméně náhodou v roce 2007. Zveme cestovatele, kteří navštěvují cizí země jako turisté, studenti, vědci anebo vandráci a vzniká z toho cenná různorodost úhlů pohledů, ze kterých si člověk vytváří o zemi vlastní obraz.“ Upřesňuje Horzán.

Akci organizuje kromě Ondřeje Horzána i Jan Divíšek ve spolupráci se Spolkem přírodovědců. Cestovatelé přednáší bez nároku na finanční odměnu a z dobrovolného vstupného se tak hradí jejich náklady, převážně cestovné.

Klíčová slova: cestovatelské středy, ondřej herzán, jan divíšek, roman vehovský, Nová Kaledonie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.