13.12.2013 16:26


Čeští příznivci videoher vstoupili do nové generace hraní

Autor: David Rozsíval | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Úderem půlnoci se v Česku začala prodávat herní konzole Playstation 4. Počet kusů určený našemu státu je velmi omezený, a tak se i uprostřed noci v pražském obchodním centru Nový Smíchov tvořily dlouhé fronty nadšených hráčů. K volnému prodeji přitom bylo k dispozici pouhých sto padesát kusů.

Praha – Zájemci o koupi Playstation 4 se shromáždili v obchodním centru Nový Smíchov, jediném místě v republice, kde bylo možné konzoli získat už s úderem půlnoci v pátek třináctého. Zákazníci, kteří si nové herní zařízení společnosti Sony objednali předem, obdrželi konzole v průběhu čtvrtka.  

Balení Playstation 4 (Ilustrační foto, Zdroj: Tisková zpráva)Nástup nové generace videoherních zařízení je ve sféře zábavního průmyslu vždy malým svátkem.  Prodejci si jsou tohoto faktu dobře vědomi, a i okolo prodeje Playstation 4 se snaží budovat aureolu exkluzivity.  Pro zákazníky, účastnící se půlnoční premiéry, tak připravili občerstvení a tričko, jeden šťastlivec navíc získal konzoli zadarmo. První zákazník potom od Sony obdržel televizi a domů odjel sponzorovanou limuzínou.

Tomáš Zankel ze společnosti JRC, která prodejní akci pořádala, počítá, že se Playstation 4 velice rychle vyprodá. „Další dodávka konzolí pro tuzemsko očekáváme v druhé polovině ledna,“ uvedl. Zájemci, na něž se v prvním kole prodeje nedostane, si tak budou muset počkat, nebo zařízení objednat ze zahraničí.

Čeští hráči zatím dávají přednost spíše hrám na počítači než na konzoli, tento trend se ale pomalu obrací. „Nové platformy se v prvé řadě promítnou do obecného zájmu o hry – oživí celý trh, bude se o něm víc mluvit a zaktivizují hráče, kteří už třeba delší dobu nehráli,“ soudí viceprezident Asociace herního průmyslu Martin Bach.

Mezi studenty je hraní videoher oblíbené. Pro většinu z nich je však investice do zařízení, jehož cena se nyní pohybuje okolo deseti a půl tisíce korun, spíš nereálná. „Měl jsem Playstation 3, ale asi před rokem a půl jsem ji prodal. Důvodem byla cena nových her, kterou jsem si pravidelně dovolit nemohl. Playstation 4 mě určitě láká, ale z finančních důvodů si ji určitě v dohledné době kupovat nehodlám,“ prohlásil student Masarykovy univerzity Michal Špaček.

Klíčová slova: playstation 4, konzole, videohry, premiéra

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.