15.04.2013 16:00

Čeští mladíci skončili na domácím turnaji druzí, zlato putuje do Ruska

Autor: Martin Vojáček | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Mezinárodní hokejový turnaj hostil o víkendu Přerov. Český šestnáctiletý výběr zdolal Finy i Švédy, v posledním zápase ale podlehl Rusům po samostatných nájezdech a skončil druhý.

Autor: Martin Vojáček

Přerov - Na turnaji čtyř v Přerově se v uplynulém víkendu utkaly šestnáctileté výběry České republiky, Finska, Švédska a Ruska. Český tým po vítězstvích nad severskými soupeři prohrál v boji o titul na samostatné nájezdy.

V prvním zápase proti Švédům pomohl českým hokejistům rychlý úvodní gól, který zaznamenal již ve druhé minutě Suchý. Český tým držel ve vyrovnaném klání svými zákroky brankář Vladař, jenž nakonec udržel čisté konto. „Myslím, že Švédové moc vyložených šancí neměli,“ uvedl po zápase český brankář. Naopak Linus Ölund, útočník Švédska, neskrýval po zápase rozčarování. „Byli jsme jednoznačně lepší, jen se nám nepodařilo vstřelit gól,“ řekl Stisku. Češi svou výhru v prvním zápase korunovali dvěma góly v samém závěru, kdy Svoboda s Chlapíkem upravili na konečných 3:0.Ve vyrovnané bitvě s Rusy nakonec Češi padli. Foto: Ondřej Laušman

Ve druhém klání čekali na domácí výběr Finové, kteří vstoupili do turnaje porážkou 2:7 s Ruskem. Hned při prvním střídání zaznamenal kapitán Chlapík svou druhou trefu na turnaji a po dvaceti vteřinách vedli Češi 1:0. Na druhé straně ale po deseti minutách odpověděl Piipponen a do šaten tak šly oba týmy za nerozhodného stavu. Svoboda s Dymáčkem strhli vedení na českou stranu, ale hráči Suomi dokázali těsně před koncem vyrovnat. Zápas musely rozhodnout až samostatné nájezdy, v nichž se trefil Špaček a rozhodl o druhé výhře českého týmu. „Měli jsme trochu štěstí. Zítra musíme Rusáky porazit a zvládnout boj o zlato,“ vyhlížel závěrečnou bitvu kapitán Chlapík.

V posledním měření sil čekali na výběr trenéra Arnošta nebezpeční Rusové. Ti si dokázali poradit s oběma severskými soupeři a v zápase tak šlo o konečné prvenství na turnaji. Čeští hráči vstoupili do utkání zakřiknutě a po dvou třetinách prohrávali 0:2. „Hráčům jsem před třetí částí řekl, že musí přidat na agresivitě,“ řekl Stisku trenér Arnošt a vyplatilo se. Češi díky zlepšenému výkonu vyrovnali a po šedesáti minutách svítilo na světelné tabuli 3:3. Zápas tak dospěl do prodloužení, v němž ale ani jeden z týmů nevyužil početní výhodu a o vítězi turnaje tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich čeští střelci selhali a jedinou trefou rozhodl o ruském titulu Kaštanov, který vyzrál na Vladaře kličkou do bekhendu.

Rusové tak v Přerově oslavili vítězství na turnaji čtyř reprezentací. Český tým ale nezklamal a odváží si stříbrné medaile. „S výkony týmu jsem spokojený. Škoda, že jsme v posledním zápase smolně prohráli v nájezdech, ale takový je hokej. Nyní nás čekají dva zápasy se Slováky a tím pro nás sezona skončí,“ uzavřel trenér českého týmu Pavel Arnošt.

Klíčová slova: hokej, Česko, Rusko