27.04.2018 22:40


Čeští florbalisté v prvním zápase se Švédskem prohráli. První možnost opravy na Euro Floorball Tour je čeká v sobotu proti Švýcarům

Autor: Tereza Čaladi | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Český florbalový tým si v pátek v soutěži Euro Floorball Tour změřil síly se švédským protivníkem. Český tým svůj první zápas se Švédskem prohrál 3:5. V sobotu je čeká zápas se Švýcarskem a v neděli s Finskem. Pro české florbalisty je to poslední možnost vyzkoušet si hru s mezinárodními kapacitami před prosincovým světovým šampionátem. Soutěž Euro Floorball Tour potrvá od pátku do neděle a poměří se v ní národní týmy Česka, Švédska, Finska a Švýcarska. 

Brno – Českou florbalovou reprezentaci čeká víkendová série zápasů se světovými šampiony. V Brně byla zahájena soutěž Euro Floorball Tour. V prvním zápase se Švédskem Češi prohráli. Švédové Česku nasázeli tři góly hned v první třetině. V druhé třetině pak každé mužstvo vstřelilo po gólu. Ačkoliv se Češi v závěru snažili ještě zabojovat, zápas skončil prohrou 3:5. Doposud se českému týmu podařilo porazit Švédy, osminásobné mistry světa, historicky pouze jednou. „Dneska musíme pořádně zregenerovat a zítra být při hře aktivnější,“ podotkl český obránce Jakub Hubálek.

Od finského vítězství z roku 2016 se Švédsko snaží dostat zpět na špici a dělá pro to doslova vše. Důsledkem toho mohlo být i jejich nasazení v pátečnímu zápase proti domácímu Česku. Prohra přinesla českému týmu zklamání, nicméně věří v úspěch do dalších dnů. „Ukázalo se, že Švédové dokážou využít chyby, které jim nabídneme, což je škoda, protože celkově jsme hráli poměrně kvalitní utkání. Ale když jim pustíme tři góly hned na začátku, tak je potom těžký se vracet a dělat nějaký dobrý výsledek. Přestože to neskončilo tak hrozivě, zápas byl v podstatě rozhodnutý ve fázi 4:0 pro Švédy,“ řekl Milan Gančar, který vstřelil jeden ze tří českých gólů. „U dalších zápasů se musíme více koncentrovat,“ dodal.

Dalšími hráči, kteří se zasadili o další české góly, byli Patrik Suchánek a Josef Rýpal. Za nejlepšího hráče Švédů byl zvolen Oskar Hovlund, v českém týmu to byl autor jedné z branek Josef Rýpal. Švédové následně avizovali, na který zápas jsou nejvíce zvědavi. „Nevíce se těšíme na hru se Švýcarskem. Minule nás porazili, proto jim to tentokrát chceme vrátit,“ přiznal švédský útočník Gustav Fritzell.  

Před zahájením víkendových turnajů řekl trenér české reprezentace Petri Kettunen v rozhovoru pro Florbal.cz, že českému týmu jde zejména o přípravu na mistrovství světa v prosinci. Přiznal, že musí ještě zapracovat na obraně a hře bez míčku. Florbalisté si vyzkouší domácí prostředí DRFG Arény, kde o sedm měsíců později odehrají světový šampionát.

Euro Floorball Tour bylo odstartováno v pátek ve tři hodiny odpoledne zápasem Finska se Švýcarskem, ze kterého odešlo Švýcarsko jako vítěz se skórem 10:6. Hala se ale pořádně zaplnila až s nástupem české reprezentace. „Atmosféra byla super, ale v hale na Vodové by to bylo lepší. Nejspíš to je tím, že tohle není florbalová hala,“ poznamenal návštěvník Viktor Kejík.

Ve stejný den byla zahájena i ženská Euro Floorball Tour. Ta se koná ve finském Nurmijärvi se stejnými soupeřícími zeměmi jako mužská soutěž. Česká reprezentace žen se hned první den utkala rovněž se Švédskem. První zápas pro Češky skončil prohrou 2:10. Další šanci na zlepšení výsledků budou mít v sobotu s Finskem.  

Tento víkend nabízí poslední možnost vidět nejen reprezentaci Česka, ale i Švédska, Finska a Švýcarska naposledy pohromadě před mistrovstvím světa. České florbalisty čeká další zápas v sobotu ve tři odpoledne, kdy se utkají se Švýcarskem. Vyvrcholení Euro Floorball Tour se bude konat v neděli opět ve tři odpoledne, kdy budou hrát Češi s Finskem, které patří mezi florbalovou špičku.

Klíčová slova: Eurofloorball Tour, Česko, Švédsko

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.