04.11.2013 14:06


Český rozhlas umožní studentům žurnalistiky získat praxi v oboru. Už potřetí

Autor: Miroslav Vozdecký | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

PRESSpektivy, to je projekt Českého rozhlasu, který studentům žurnalistiky nabízí jedinečnou příležitost získat praxi v oboru a současně poznat zajímavé osobnosti mediálního světa. Třetí ročník této akce se uskuteční na konci listopadu v Praze.

Brno – Po sedmiměsíční odmlce se Český rozhlas rozhodl pro uspořádání třetího pokračování PRESSpektiv. Projekt, který je určený zájemcům o nová média a mluvenou žurnalistiku, se uskuteční 27. a 28. listopadu v Praze. Hosty letošního ročníku budou Johan Ljungström a Tove Svenonius, autoři publikace Social Media – A Handbook for Journalist. Kreativní dílnu pak povedou zahraniční zpravodaj Českého rozhlasu v Londýně Jiří Hošek, redaktor Radia Wave Robert Candra a šéfredaktorka magazínu Bel Mondo Barbora Procházková.

„PRESSpektivy nejsou masovým projektem, pro Kreativní dílnu hledáme dvanáct studentů. V prvním ročníku jich bylo deset, minule jsme spolupracovali s patnácti vysokoškoláky. Snažíme se být flexibilní a přizpůsobit se zájmu. Neradi odmítáme kvalitní uchazeče,“ uvedla koordinátorka projektu Adéla Havránková.

Podmínkou účasti je vedle aktivní znalosti anglického jazyka a vysokoškolského studia mediálního zaměření vytvoření žurnalistického příspěvku o tom, jak sociální média ovlivňují novinařinu. Výsledný materiál ať už v češtině nebo v angličtině je nezbytné poslat nejpozději do 18. listopadu na e-mailovou adresu presspektivy@rozhlas.cz. Audio a video se musí vejít do jedné minuty, text na normostranu. Jejich kvalitu bude posuzovat skupina školitelů PRESSpektiv.

Vybraní uchazeči dostanou šanci seznámit se s pracovníky Českého rozhlasu, vyzkoušet si práci v rádiu a v případě, že zaujmou, mohou dostat nabídku k další spolupráci. „Jedná se o jedinečnou příležitost, jak poznat lidi z oboru či vytvořit vlastní rozhlasový příspěvek. Jednoznačně to stojí za to,“ zhodnotila přínosnost akce studentka mediálních studií a žurnalistiky na Masarykově univerzitě Andrea Bukovská, která se PRESSpektiv zúčastnila.

PRESSpektivy jsou mezinárodním projektem Českého rozhlasu. Byly spuštěny v listopadu 2012 a konají se dvakrát ročně, v jarním a podzimním termínu. Vznikly z iniciativy Jiřího Hoška, tehdejšího vedoucího zahraniční redakce Radiožurnálu. Jejich cílem je rozvoj budoucích novinářů, jakožto i zvyšování profesních znalostí uvnitř Českého rozhlasu.

Klíčová slova: PRESSpektivy, rozhlas, ČRo

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.