04.10.2015 19:56


České mistrovství ve freestyle motokrosu ovládl Pilát

Autor: Jolana Radinová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Závodní trať, nedalo Poříčí nad Sázavou, zaplavil řev motorů a vůně benzínu. V sobotu se zde konal třetí ročník Mistrovství České republiky ve freestyle motokrosu. Adrenalinovou podívanou si nenechaly ujít stovky diváků. Šampionátu se zůčastnilo i několik zahraničních jezdců. 

Video

Autor: Jolana Radinová

Poříčí nad Sázavou – Petr Pilát se po dvou letech stal opět mistrem České republiky ve freestyle motokrosu. Závod v Poříčí nad Sázavou byl druhým a závěrečným dílem mistrovství. K letošnímu evropskému vítězství si tak Pilát připsal i domácí titul. Na druhém místě skončil Martin Koreň. Třetí byl Ital Leonardo Fini.

Závodu se nakonec z rodinných důvodu nezúčastnil Libor Podmol, loňský vítěz českého šampionátu a mistr světa z roku 2010. Petr Pilát měl tak cestu k titulu usnadněnou a to i přes vážné zranění, které utrpěl na začátku roku. „Jsem neskutečně spokojený. I když letošní rok začal úrazem, stal jsem se mistrem Evropy a teď dokonce i mistrem republiky,“ radoval se z úspěchu Pilát.

Mezi jezdci panovala skvělá atmosféra Foto: Jolana Radinová

Šampionátu se kromě čtyř Čechů zúčastnili také tři zkušení italští závodníci. Po kvalifikačním kole předvedl každý jezdec devět libovolných skoků, kterými se snažil oslnit odbornou porotu. Závodníci si rozhodně nenechali nic pro sebe a diváci tak mohli obdivovat ty nejpůsobivější triky, mezi kterými nechybělo ani salto vzad. 

U některých triků se divákům tajil dech. Foto: Jolana Radinová

Mezi jezdci panovala skvělá nálada a po vyhlášení vítězů následovaly velmi oblíbené volné jízdy. Tímto mistrovstvím ovšem sezóna freestyle motokrosu nekončí. Již 24. října se chystají v O2 aréně legendární FMX Gladiator Games. Jedná se o nejstarší evropskou freestyle motokrosovou akci plnou adrenalinu a zábavy. „Rád bych vás všechny pozval na již patnáctý ročník Gladiator Games, kde se vám představí nejlepší světoví jezdci. Rozhodně to bude stát za to,“ lákal na událost Pilát.

Co je freestyle motokros?

Freestyle motokros (též FMX) je jednou z nejmladších motokrosových disciplín, při které jezdci na motorkách předvádí na skokáncích nejrůznější triky. Za “otce“ FMX je považován Američan Travis Pastrana, který jako první na světě skočil na motorce dvojité salto vzad. V Česku tento sport proslavil především Petr Kuchař. 

Klíčová slova: freestyle motokros, sport, adrenalin

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.