13.11.2016 22:40


České mistrovství v akrobatice ovládli polští gymnasté

Autor: Josef Karlík | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Na 250 akrobatů z dvaceti klubů a pěti zemí se zúčastnilo včerejšího Mistrovství České Republiky v akrobatické gymnastice. Nejúspěšnější byli sportovci z polského klubu Dosir Sokolnia Chorzów, kteří získali dvě zlaté medaile a jednu stříbrnou. Ani jedné seniorské disciplíny se nezúčastnil český tým.

Víťazné trio v akcii.
Praha - 
Hned čtyři medaile si odvezli z včerejšího mistrovství České republiky v akrobatice v Praze polské týmy. Gymnasté a gymnastky soutěžili ve dvou disciplínách - ženské trojice a smíšené páry. Druhými nejúspěšnějšími se stali Němci se dvěma bronzovými medailemi.

V kategorii trojice vyhrál tým Marta Srutwaová, Magda Rajtorová a Emilia Plewniaová. „V jednom týmu spolu závodíme půl roku a sestavy na české mistrovství jsme připravovali dva měsíce. Vítězství oslavíme procházkou po starém městě,“ řekla členka vítězného týmu Marta Srutwaová. Vítězi druhé disciplíny se stali Julia Fajfurová a Marcin Firak.

Vystoupení závodníků tvořily tři sestavy - statická, při které gymnasté tvořili náročné figury, například lidské pyramidy. Druhá byla dynamická, kde sportovci předváděli různá salta a vruty. Nakonec následovaly smíšené, ve které sportovci kombinovali prvky z obou předchozích. „U závodníků hodnotíme především tři hlavní atributy, a to fyzickou připravenost, správné provedení jednotlivých prvků, a estetický dojem,“ uvedla rozhodčí turnaje Bianca Cuba.

Mistrovství se koná každý rok na podzim a pořádá ho Česká gymnastická federace. Letos se ho zúčastnili týmy z Rakouska, Maďarska, Německa, Polska, v nižších kategoriích také z Česka. V budoucnu je nejbližším velkým závodem u nás Klokan Cup, který v březnu 2017 zorganizují gymnasté z pražské Bohemky. Nevětší akcí příštího roku bude říjnové Mistrovství Evropy v polském Rzeszowě.

 

Medailisté z Mistrovství České Republiky akrobatické gymnastiky v Praze

Trojice ženy

  1. Srutwaová Marta, Rajtorová Magda, Plewniaová Emilia, ‐ Dosir Sokolnia Chorzów - Polsko
  2. Batorová Martyna Kaminskaová Wanesa Wróbelová Julia ‐ AZS Uniwersytetu Rzesowskiego- Polsko
  3. Fischerová Luisa, Dierichová Elena, Fischerová Luise -  Eintracht Leipzig 02 e.V. - Německo

Dvojice smíšené

  1.  Fajfurová Julia, Firak Marcin, ‐ Dosir Sokolnia Chorzów – Polsko
  2. Dytková Kamila, Wichary Daniel, ‐ Dosir Sokolnia Chorzów – Polsko
  3. Schippanová Vanessa, Hoppe Max, -  Eintracht Leipzig 02 e.V - Německo

Klíčová slova: Akrobatická gymnastika, Mistrovství ČR

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.