30.03.2011 11:19


Česká republika zná svou nejkrásnější vysokoškolačku

Autor: Andrea Jarošová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Finálový galavečer Miss Academia se včera uskutečnil ve zlínském Kongresovém centru. Soutěž však nebyla jen o kráse, ale především o inteligenci děvčat. Vstupenky na akci byly už předem vyprodány. Zájemci však mohli slavnostní předávání korunky sledovat živě na univerzitní televizi Neon TV.

Vítězka MISS Academia Pavlína Kadlecová s dvěma vicemiss Markétou Břízovou a Nikolou Vavříčkovou. Foto: www.missacademia.cz.Zlín - Miss Academia již zná svou královnu krásy. Stala se jí dvacetiletá Pavlína Kadlecová z Podivic u Vyškova, která studuje sociální a masovou komunikaci na Univerzitě J. A. Komenského v Praze. Vítězka si kromě korunky a šerpy také odnesla poukázku na wellness víkend ve Špindlerově mlýně a diamantový set.

„Proč by to měl být někdo jiný,“ odpověděla na castingu Pavlína Kadlecová, když se jí porota ptala na otázku, proč by se měla stát miss. „Baví mě se odlišovat od ostatních,“ dodala Kadlecová.

První vicemiss Miss Academia se stala jednadvacetiletá Markéta Břízová z Ostravy, která studuje na Vysoké škole báňské. Titul druhé vicemiss pak získala dvacetiletá Nikola Vavříčková z Rosic u Brna, jež navštěvuje Univerzitu Palackého.

Pavlína Kadlecová je již patnáctou studentkou, která si odnesla titul královny krásy. „Soutěž Miss Academia pořádají studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně ve svém předmětu Komunikační agentura,“ řekla mluvčí soutěže Žaneta Cvernová.

Miss Academia je celostátní soutěž pro všechny studentky vysokých a vyšších odborných škol, které nejsou starší šestadvaceti let. Celkově se přihlásilo přes tři sta studentek z celé republiky, do finále se však probojovala jen desítka nejlepších.

Dívky musely projít nejen tradiční promenádou v plavkách a rozhovorem s porotou, ale i vědomostně-inteligenčním testem. „Pokud dívka absolvovala vědomostně-inteligenční test, měla velkou šanci postoupit do finále. Bodové hodnocení testu mělo v konečném součtu největší váhu,“ osvětlil výběr finalistek manažer projektu Ondřej Kalvach. Miss Academia se těmito soutěžními kritérii snaží dokázat, že krása a inteligence mohou existovat v dokonalém souladu.

Letos byly ve finále dívkami zastoupeny Vysoká škola báňská, Policejní akademie ČR, Univerzita J. A. Komenského, Mendelova univerzita, Univerzita Tomáše Bati a Univerzita Palackého. Univerzita Karlova a České vysoké učení technické reprezentovaly dokonce dvě finalistky.

Klíčová slova: MISS, Academia, studentky

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.