29.03.2017 19:13


Češi se na domácím mistrovství Evropy v malém fotbalu ve skupině vyhnou největším favoritům

Autor: Radek Krajči | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Středeční los základních skupin mistrovství Evropy v malém fotbalu přisoudil českému výběru týmy z Maďarska, Lotyšska a Izraele. Šampionát se bude hrát od 9. do 17. června v Brně a domácí na něm budou obhajovat loňský bronz.

Slečny vylosovaly jednoho z favoritů turnaje Rumunsko. Foto: Radek Krajči

Brno  Česká reprezentace v malém fotbalu se na domácím evropském šampionátu utká v základní skupině s týmem Maďarska, Lotyšska a Izraele. Češi se tak vyhnou například loňským vítězům mistrovství Evropy Kazachstáncům či nejlepšímu celku kontinentu Rumunsku. ,,Přál jsem si nějaký tým ze západní Evropy, ale skupina je pro nás velmi příznivá. Snad se nám podobně vyvede i celý šampionát,“ přál si po losu prezident Světové federace malého fotbalu a zároveň i Asociace malého fotbalu České republiky Filip Juda.

První zápasy v základních skupinách se odehrají 9. června. V základní části turnaje narazí český tým na pořadatele posledního mistrovství Evropy v roce 2016 Maďary, kteří vloni vypadli v osmifinále s pozdějšími mistry z Kazachstánu. ,,Nepřál jsem si narazit na domácí výběr už ve skupině, protože je velmi silný. Na druhou stranu se těším na atmosféru, kterou oba tábory fanoušků určitě zařídí,“ řekl David Tibor, předseda Evropské federace z Maďarska. Izrael i Lotyšsko na posledním evropském šampionátu skončili ve skupině třetí a do další fáze nepostoupili. Češi jsou jako druhý tým žebříčku Evropské federace malého fotbalu největším favoritem na postup.

Turnaj se odehraje v Brně v nově postavené aréně pro malý fotbal za Lužánkami. Ta bude stát na místě bývalého hokejového stadionu, kde dříve hrála místní Kometa. ,,V Brně jsem vyrůstal jako hráč malého fotbalu a navíc ve mně místo za Lužánkami vyvolává nostalgické vzpomínky. Bude to speciální zážitek,“ dodal Juda. Realizační tým české reprezentace stále vybírá hráče pro turnaj. ,,V druhé polovině dubna budeme mít první kemp, kde bude čtyřiadvacet hráčů. Stále však můžeme někoho přibrat, jelikož nominace ještě není uzavřená,“ řekl vedoucí českého týmu Jakub Štefek. Finální sraz nominovaných hráčů před mistrovstvím Evropy bude 6. června.

Los základních skupin se uskutečnil ve středu v hotelu Bobycentrum, který akci sponzoruje. Dvacet čtyři týmů ze čtyř výkonnostních košů bylo rozděleno do skupin A až F. Domácí výběr byl automaticky nalosován z prvního koše do skupiny A. Los svedl dohromady ve skupině D reprezentace Rumunska a Kazachstánu, tedy dva poslední mistry Evropy. Pikantní regionální souboj čeká ve skupině E Bosnu a Hercegovinu, Srbsko a Černou Horu, doplní je Itálie. Turnaj začne druhý červnový pátek a nový evropský šampion pozvedne nad hlavu pohár 17. června.

Los základních skupin ME v malém fotbalu 2017
Skupina A   Skupina B     Skupina C     Skupina D     Skupina E   Skupina F    
Česká republika   Německo Rusko Rumunsko Černá Hora Chorvatsko
Maďarsko Polsko Španělsko Kazachstán Bosna a Hercegovina  Slovinsko
Irael  Bulharsko Slovensko Řecko Srbsko Francie
Lotyšsko Ukrajina Turecko Portugalsko Itálie Belgie

Hlavní rozdíly v pravidlech oproti fotbalu pro ME v malém fotbalu

Počet hráčů: 5 hráčů + 1 brankář

Doba hry: 2 x 20 minut, v případě nerozhodného výsledku rozhodují pokutové kopy

Rozměry hrací plochy: délka  44 – 54 m, šířka 22 – 30 m

Karetní tresty stejné jako ve fotbale, ale v případě červené karty může za vyloučeného hráče po pěti minutách nastoupit zpět jiný hráč. Vyloučený hráč už do stejného zápasu nastoupit nemůže.

Klíčová slova: malý fotbal, mistrovství Evropy, Lužánky, reprezentace, los

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.

Přehled komentářů

Carla | 30. 03. 2017, 03:24
chicago bulls jerseys cheap; Aida, cheap custom soxcer jerseys (pixelcreation.сo.in)