14.05.2020 08:01


Češi opět vyráží do hor. Kvůli koronaviru je ale turistů letos méně než loni

Autor: Marie Červenková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Na českých horách začala letní sezóna. Od začátku května se postupně rozjely lanovky na Černé Hoře a na Sněžce v Krkonoších. Výlet do tuzemských hor navzdory koronavirovým opatřením zlákal rodiny s malými dětmi i horaly s výbavou pro náročnější pochody. I přesto jich na nejvyšší horu Česka zavítalo letos méně než loni.  

Na Sněžce je méně turistů než před rokem. Foto: Marie Červenková

Česko – Od začátku května se v českých horách postupně rozjíždí lanovky, které byly kvůli koronaviru od poloviny března zavřené. Otevřené jsou například lanové dráhy na Černé Hoře a na Sněžce. I přes stále trvající pandemii covid-19 vyrazilo do hor spoustu českých turistů. Podle provozního České poštovny na vrcholu Sněžky Dalibora Blahy jich je ale oproti minulému roku daleko méně. „Kvůli koronavirové situaci se totiž momentálně nemohou ubytovat v okolí,“ zdůvodnil situaci Blaha.

Dodržujeme veškerá vládní opatření. Sezení pro lidi jsme uzavřeli a prodáváme pouze z okénka. K dispozici máme také dezinfekce a snažíme se, aby lidé dodržovali rozestupy. Do budoucna doufám, že se situace zlepší a na Sněžku se vrátí stejný počet turistů jako minulý rok,“ uvedl Blaha.

Na hřebenech Krkonoš se ještě drží sníh, výstup na Sněžku tedy lidem komplikují částečně zasněžené cesty. Ačkoliv jsou cesty blokované, lidé se na nich snaží dodržovat rozestupy a většina z nich má i přes náročnost výstupu nasazenou roušku. Preventivní opatření platí nejen na stezce. Při čekání na lanovku lidé dodržují dvoumetrové rozestupy a do kabiny mohou pouze v malých skupinách.

„Pokud budou lidé i nadále dodržovat koronavirová opatření, nevidím důvod, proč by lidé nemohli cestovat do českých hor nebo do přírody. Považuji za důležité, abychom po koronavirové krizi podpořili místní cestovní ruch,“ řekla Johana Friedrichová, jedna z turistek, která na Sněžku vyrazila. 

Po otevření lanovky na Sněžku byla v Krkonoších o prodlouženém víkendu spuštěna také kabinková lanovka Černohorský Expres z Janských Lázní. Návštěvníci si letos poprvé mohli užít sjezd na koloběžkách nebo se na horských elektrokolech projet po východních Krkonoších. S lanovkou totiž otevřela i půjčovna kol a koloběžek.

I na Černé Hoře byla zavedena opatření vlády v souvislosti s šířením nemoci covid-19. „Ve SkiResortu Černá Hora  Pec jsme nastavili preventivní opatření, která mají přispět k bezpečnosti návštěvníků i našich zaměstnanců,“ uvedl ředitel SkiResortu Petr Hynek. „Pro jízdenku už lidé nemusí k pokladně, mohou si ji zakoupit on-line. Kabinky lanovky i půjčovny každý den ionizujeme. Po každé zápůjčce také dezinfikujeme koloběžky, kola i helmy,“ popsal opatření Hynek.

Letní sezóna je nyní zahájena i na dalších českých horách. Například v Jizerských horách nebo v Beskydech jezdí lanovky za zvláštních bezpečnostních podmínek.  Turisté se tedy po dvou měsících mají kam vydat.

Klíčová slova: koronavirus, české hory, cestování, turismus

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.

Přehled komentářů

Eric | 14. 05. 2020, 17:16
Hello, my name’s Eric and I just ran across your website at munimedia.cz... I found it after a quick search, so your SEO’s working out… Content looks pretty good… One thing’s missing though… A QUICK, EASY way to connect with you NOW. Because studies show that a web lead like me will only hang out a few seconds – 7 out of 10 disappear almost instantly, Surf Surf Surf… then gone forever. I have the solution: Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. You’ll know immediately they’re interested and you can call them directly to TALK with them - literally while they’re still on the web looking at your site. CLICK HERE http://www.talkwithwebvisitor.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works and even give it a try… it could be huge for your business. Plus, now that you’ve got that phone number, with our new SMS Text With Lead feature, you can automatically start a text (SMS) conversation pronto… which is so powerful, because connecting with someone within the first 5 minutes is 100 times more effective than waiting 30 minutes or more later. The new text messaging feature lets you follow up regularly with new offers, content links, even just follow up notes to build a relationship. Everything I’ve just described is extremely simple to implement, cost-effective, and profitable. CLICK HERE http://www.talkwithwebvisitor.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business, potentially converting up to 100X more eyeballs into leads today! Eric PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling. You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting. CLICK HERE http://www.talkwithwebvisitor.com to try Talk With Web Visitor now. If you'd like to unsubscribe click here http://talkwithwebvisitor.com/unsubscribe.aspx?d=munimedia.cz