01.03.2014 10:00


Career Days nabízí pracovní místa i osobní kontakt

Autor: Jurák Jan | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Career Days je název netradičního pracovního veletrhu, který nabízí novou formu kontaktu s potenciálními zaměstnavateli. Studenti budou moci pokládat své dotazy přímo jednotlivým personálním manažerům a získat tak detailnější informace. 

Brno – Veletrh pracovních příležitostí Career Days se od jiných podobných veletrhů liší hned v několika bodech. „Největší problém většiny pracovních veletrhů je ten, že člověk vlastně ani nemá dostatek prostoru k položení základních otázek,“ říká Milan Lorenz, který se účastnil již předchozího ročníku. Tento problém Career Days řeší tím, že nabízí přímý kontakt s jednotlivými firmami. Veletrh umožňuje přímý kontakt a to bez toho, aby se návštěvníci museli mezi sebou překřikovat.Logo Career Days

Student má možnost oslovit zaměstnavatele během osobního rozhovoru. Stejně tak se bude moci zúčastnit setkání v omezeném počtu účastníků. Ať se rozhodne jakkoliv, vždy bude mít prostor, aby položil své dotazy a dozvěděl se to, co ho zajímá. Další odlišnost spočívá v přítomnosti personálních manažerů zastoupených společností.

Můžete se tak lépe dozvědět, co by daná práce obnášela a díky tomu více nahlédnout do zákulisí firmy. Součástí celého veletrhu budou také nejrůznější tréninky, které můžou pomoci k zdokonalení komunikačních schopností a zlepšení celkového podnikatelského myšlení studentů. Stejně tak si návštěvníci mohou nechat poradit, jak vylepšit své životopisy a tím zvýšit svoje šance v boji o pracovní pozici. K účasti na trénincích je ovšem nutná registrace, která zároveň zajišťuje, že návštěvník bude mít své místo zaručeno.

„Career Days je dvoudenním veletrhem s více než dvacetiletou tradicí," uvedla vedoucí marketingu Veronika Jílková. Letošního ročníku se zúčastní společnosti jako Česká spořitelna, ČSOB, ČEZ, a mnoho dalších. Akci pořádá mezinárodní studentská organizace AIESEC. Letošní ročník se uskuteční 13. - 14. března v Praze.


Klíčová slova: pracovní veletrh, Career Days,

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.