04.03.2014 20:04


Čajovna vedená studentkami chystá změny

Autor: Haraštová Vendula | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Čajovna v prostorách Fakulty sociálních studií má od začátku jarního semestru nové vedení. Studentky, které čajovnu provozují, si vytyčily jasný cíl: přilákat více zákazníků.

Audio

    Katarína Mlynáriková mluví o čajovně
         
    Autor: Vendula Haraštová

Čajovna na FSS

Brno – Čajovna na Fakultě sociálních studií (FSS) Masarykovy univerzity v Brně, která funguje už téměř tři roky, má od poloviny února nové vedení. Osm studentek v čele s Katarínou Mlynárikovou, má v plánu udělat v čajovně spoustu změn a více ji tak zviditelnit.

Přestože je čajovna v provozu již delší dobu, nesetkala se s takovým ohlasem, jaký by si zasloužila. Právě to chtějí studentky změnit. „Počet návštěvníků se stále zvyšuje, ale chtěly bychom do čajovny nalákat ještě více lidí. Proto chystáme již tento semestr nové akce,“ říká Mlynáriková. Jednou z nich je předčítání knih, které se bude konat již v polovině března. „První předčítání by mělo být zaměřeno na detektivky,“ upřesňuje vedoucí. „Také bychom v budoucnu chtěly uspořádat besedy, promítání a možná i koncerty,“ dodává jedna ze studentek Miroslava Jurkasová, která s chodem čajovny pomáhá.

Studentky zde pracují ve svém volném čase. „Snažíme se, aby bylo otevřeno každý den, co největší počet hodin,“ říká Jurkasová. Provozní doba je většinou stejná jako u studentské kavárny Krmítko, která sídlí hned vedle čajovny. Zajímavostí je, že polovina dívek, která v čajovně pracuje, nestuduje na FSS. „Já studuji na Přírodovědecké fakultě, ale jsou tu například i dívky z Filozofické fakulty,“ upřesňuje Mlynáriková.

Čajovna nabízí nejen nejrůznější druhy čajů a kávy ale i kuskus, koláčky štěstí nebo ovesnou kaši. Všechny suroviny, nádoby a jiné věci jsou nakupovány za celkový výdělek. Žádné peníze navíc studentkám nezbývají, vydělávají si pouze na samotný provoz a pracují tak zadarmo.

Původním cílem čajovny bylo vytvořit místo, kam by si studenti v době volna mohli zajít, v klidu si posedět, odpočinout si od učení, popovídat si s přáteli a u toho si vypít šálek čaje nebo kávy. Tato myšlenka se podle návštěvníků vyplnila. „Chodím sem hrozně ráda. Je to tady příjemné, žádný hluk a chaos,“ říká studentka Aneta Novotná.

Klíčová slova: Čajovna, FSS, student

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.

Přehled komentářů

Vendula Tomková | 06. 03. 2014, 16:25
Čajovna funguje podstatně déle než tři roky, původně sídlina na staré FSS (ul.Gorkého) a byla založena studentským občanským sdružením Přesahy o.s.. Jejím původním účelem bylo stát se relaxační místností pro studenty. Prodej čaje za symbolický příspěvek byl původně jen jako doplňkový. V čase své největší slávy se v čajovně vedly semináře, pořádaly se zde koncerty a vernisáže, básnická čtení, ochutnávky čajů, meditace, joga, aj. Přeju studentkám hodně elánu a nadšení při vedení čajovny!