05.10.2013 19:19


Bystrcké kurty ožily farním tenisovým turnajem

Autor: David Rozsíval | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Třináctý ročník memoriálu Pavla Lampartera se uskutečnil v sobotu 5. října na dvorcích Jakuba Obrovského v Brně – Bystrci. Přátelského soupeření tenistů a tenistek, spojených s nedalekou farou, se zúčastnilo sedmnáct hráčů ve dvouhře a osm dvojic ve čtyřhře.

Brno – Bystrcká antuka hostila smíšený tenisový turnaj, pořádaný ve spolupráci s místní farností. Dvouhru opanovala Lenka Dobešová, která má zkušenosti i z Národní ligy. Ve čtyřhře slavila dvojice Josef Červený a Jaroslav Pešek. Do soutěže se přihlásilo sedmnáct jednotlivců a osm párů.

Memoriál Pavla LamparteraTurnaj, pojmenovaný po zesnulém metodikovi místního tenisového klubu, je specifický zejména svoji vazbou na místní farnost. Memoriál vznikl ve snaze oživit život farnosti, ale i tenisového klubu. „Osmdesát procent účastníků ví o turnaji z kostela,“ říká hrající organizátor Michal Lamparter. „Jsou tady asi dva nebo tři členové klubu, kteří nemají s farností co do činění,“ doplňuje vítězka Lenka Dobešová a dodává, že většina účastníků se do turnaje zapojuje pravidelně každý rok.

Sportovní úroveň je dle vítězky spíše rekreační. „Je tu několik bývalých hráčů, kteří hráli závodně, ale většina lidí, která hrála jen na lokální úrovni,“ dodává.

Účastníci své zápasy odehráli za mizivé pozornosti diváků. „Sem tam někdo přijde, ale těžká věc je v tom, že někteří lidé z farnosti mají teorii, že jde o finančně náročný sport, a tak nemají o tenis vůbec zájem,“ osvětluje Michal Lamparter. „Pro mě je ale důležité, že celý turnaj proběhl ve velice přátelském duchu a že se nikomu nic nestalo,“ uzavírá organizátor.

Klíčová slova: bystrc, tenis, fara, turnaj

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.