16.03.2015 11:35

Buldoci předvedli skvělý obrat a jsou krok od semifinále

Autor: Matěj Karmazín | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Čtrnáct gólů, tři trestná střílení a neustálé zvraty. Čtvrté čtvrtfinále florbalové AutoCont extraligy mužů mezi brněnskými Buldoky a pražskými Bohemians mělo vše, co může florbal nabídnout. Na konci se radovali domácí, které nerozhodila nevydařená první třetina a dokázali se do zápasu skvěle vrátit. Díky vítězství 9:5 získali Brňané třetí bod v sérii a k postupu do semifinále jim chybí jediné vítězství.

Brno – První minuty přitom pozápasové spokojenosti Brňanů vůbec nenasvědčovaly. Při vyloučení Bauera se hosté sice vůbec nedostali do typického přesilovkového tlaku, ale Čihák využil zmatků v domácí rozehrávce a Bohemians v páté minutě vedli. O minutu později už to bylo o dva góly, další chybu Brna potrestal David Šimek, čímž zaznamenal už pátý gól v play off. A když ve třinácté minutě využil druhou přesilovku Bohemians Bagin, nevypadalo to s domácími dobře. Poté se hra vyrovnala, ale Koráb v hostující brance byl v první třetině přesný.

Do druhé třetiny vstoupili Buldoci aktivně, ale stále se jim nedařilo překonat brankáře Pražanů. Až ve třicáté minutě sudí nařídili trestné střílení, ke kterému se postavil brněnský kapitán Aleš Jakůbek, vymíchal Korába a zavelel k obratu. O chvíli později objel bránu Martin Koutný, předložil balonek Žižkovi a rázem se skóre lišilo jen o gól. Hosté sice vzápětí znovu odskočili díky druhé brance Bagina, ale více ze hry měli stále Brňané. Klíčová byla pro další vývoj zápasu čtyřicátá minuta.Utkání provázel urputný boj o každý balonek. Foto: Matěj Karmazín Po závaru před brankou Bohemians nejprve snížil Ondráček a o jedenáct vteřin poté dostali domácí příležitost k vyrovnání. Druhého trestného střílení se znovu ujal Jakůbek, který prodal své zkušenosti a s přehledem proměnil.

Podle trenéra Bohemians Romana Kielera byla právě tato fáze zápasu rozhodující. ,,Ani se mi nechce něco hodnotit. Rozhodla druhá třetina. Po první vedeme 3:0, ale necháme soupeře vyrovnat a dostaneme ho do zápasu," uvedl Kieler. Poslední část hry začala opatrně, ani jeden tým nechtěl udělat rozhodující chybu. Po střele Mendreka se už domácí diváci radovali, rozhodčí ale branku neuznali kvůli hře vysokou holí. Až po pěkné kombinaci o chvíli později rozjásal halu nejproduktivnější Brňan základní části Jiří Juhaňák a Buldoci poprvé v zápase vedli.

Od gólu neuběhla ani minuta a hosté dostali obrovskou příležitost k vyrovnání. Kvůli sekání Komendy ve vyložené šanci měli i oni možnost jet trestné střílení. Odpovědnost na sebe vzal nejproduktivnější obránce základní části extraligy Martin Kisugite, ale ve hře nervů proti Kejíkovi neuspěl. Bohemians i přesto dokázali vyrovnat. Po přihrávce skvěle hrajícího Bagina trefil šibenici Martin Šimek. To však byl poslední moment zápasu, který Pražanům přinesl radost.

V pětapadesáté minutě totiž Žižka našel křižnou přihrávkou Martina Koutného, který prostřelil Korába a upravil skóre na 6:5 pro domácí. Hosté zkusili tři minuty před koncem odvolat brankáře, ale hra v šesti branku nepřinesla. Jejich závěrečný tlak navíc definitivně otupilo dvouminutové vyloučení Bagina. Pražané hráli i v oslabení power play, z čehož vyplynuly tři trefy domácích do prázdné branky. Postupně se v poslední minutě trefili Juhaňák, Coufal a Martin Koutný, což posunulo výsledek na konečných 9:5.

Trenér domácích Jan Kadlec byl po zápase pochopitelně spokojený. ,,Po nepovedené první třetině jsme se dokázali vrátit do zápasu a nakonec jsme vstřelili nejvíc branek během celé sezony. Vítězství je pro nás velice cenné," řekl Kadlec pro web florbalového svazu. Oproti tomu Roman Kieler měl zcela odlišné pocity. ,,Soupeř byl ve třetí třetině na koni a my už jsme s tím nedokázali nic udělat," hodnotil utkání zklamaný trenér Pražanů. Brňané vedou ve vyrovnané čtvrtfinálové sérii 3:1 a tímto vítězstvím se hodně přiblížili postupu do semifinále, které hráli naposledy před deseti lety. Pátý zápas se hraje v úterý v Praze, případný šestý v Brně ve čtvrtek od dvaceti hodin.

Itelligence Bulldogs Brno - FbŠ Bohemians 9:5 (0:3, 4:1, 5:1)

Branky: 30. Jakůbek, 32. Žižka (M. Koutný), 40. Ondráček (Žižka), 40. Jakůbek, 48. Juhaňák (Ondráček), 55. M. Koutný (Žižka), 60. Juhaňák (Jakůbek), 60. Coufal (M. Koutný), 60. M. Koutný - 5. Čihák (Šárka), 6. D. Šimek (Kindl), 15. Bagin (M. Šimek), 34. Bagin (Šárka), 52. M. Šimek (Bagin)

Brno: Kejík - Bauer, Jakůbek, Jeski, Komenda - Kadlec, Jalový, Fuchs, Coufal, Juhaňák, Hrubý, J. Koutný, M. Koutný, Mendrek, Sládeček, Veselý, Žižka, Ondráček. Trenér: Jan Kadlec

Bohemians: Koráb - Kisugite, Kuncman, Čihák, Chlumský, Höffer, Musil - M. Šimek, Bagin, Jedlička, D. Šimek, Bílek, Poláček, Tůma, Kieler, Mandlík, Kindl, Růžek, Šárka. Trenér: Roman Kieler

Střely na branku: 32:18. Vyloučení: 3:2. Rozhodčí: Černý, Janoušek. Diváci: 669. Stav série: 3:1.

Klíčová slova: florbal, bulldogs, brno, bohemians, play off