27.03.2015 11:24


Buldoci o víkendu vyzvou vítěze základní části florbalové extraligy

Autor: Kubala Radek | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Florbalový klub Bulldogs Brno postoupil po deseti letech do semifinále. Svěřenci trenéra Jana Kadlece ve čtvrtfinále porazili pražské Bohemians, díky čemuž vyzvou v boji o finále vítěze základní části z Mladé Boleslavi. Podle jednoho z nejproduktivnějších hráčů brněnského týmu Jiřího Juhaňáka musí jeho tým dodržovat pokyny a hrát zodpovědně, aby mohl přes favorita postoupit.

Deset let čekali brněnští Buldoci na postup mezi čtyři nejlepší týmy florbalové extraligy. Letos se jim to konečně podařilo. Ve čtvrtfinále změřili síly s týmem Bohemians Praha, jejž porazili čtyři dva na zápasy. Důležitými se v této sérii ukázala domácí střetnutí, která Brno neprohrálo. V posledním utkání na domácí půdě přehráli soupeře poměrem 7:3. Podle slov trenéra Buldoků Jana Kadlece postoupil lepší tým. „Kdybych měl celou sérii zhodnotit jedním slovem, bylo by to slovo úleva. Jsme rádi, že se nám po tak dlouhé době podařilo postoupit do semifinále,“ řekl Kadlec. On sám odehrál v dresu Buldoků osm sezón. Jako hráč tak zažil největší dosavadní úspěch Brna, kdy s týmem vybojoval v extralize čtvrté místo. 

Brněnští Buldoci postoupili po deseti letech do semifinále extraligy. FOTO: Český florbal

V sobotu načnou Buldoci semifinálovou sérii. Soupeřem jim bude Mladá Boleslav, vítěz základní části. Severočeši se už několik let netají ambicemi vyhrát titul. Jejich trenér Jan Zahálka však zůstává před zápasy opatrný. „Čeká nás těžká série proti dobře připravenému soupeři. Brno skvěle brání, je těžké se k nim dostat do útočného pásma. Jsou výborně fyzicky připravení, můžou tak hrát nepříjemnou osobní obranu. Musíme se dobře připravit,“ komentuje před prvním semifinálovým bojem Zahálka. Tipovat výsledek série však nechtěl. „Půjdeme zápas od zápasu a uděláme maximum pro to, abychom postoupili do finále,“ dodal. Jeho brněnský sok věří, že série bude vyrovnaná. „Všechny letošní zápasy s Mladou Boleslaví jsme hráli do prodloužení. I v semifinále očekávám dramatické zápasy. Kdybych si měl tipnout, tak se bude hrát sedm zápasů,“ odhaduje Kadlec.

Na důležité semifinále se připravuje i jeden z tahounů Brna Jiří Juhaňák. Havířovský rodák nastupuje v dresu Buldoků druhou sezónu. Spolu s Vítem Hrubým a Petrem Kadlecem hraje v prvním útoku. V základní části vyhrál kanadské bodování svého týmu, když vstřelil patnáct branek a na dvanáct jich přihrál. V play-off má zatím na kontě čtyři vstřelené branky a jednu přihrávku.

Jak byste zhodnotil čtvrtfinálovou sérii?

Úvodní dva zápasy v Praze poznamenala nervozita. Na obou stranách bylo k vidění velké množství individuálních chyb. Konečný stav 1:1 po prvním víkendu tak byl naprosto zasloužený pro obě strany. V domácích zápasech jsme ale předvedli mnohem lepší kolektivní výkon. I když i zde mohla Bohemka alespoň jeden zápas urvat na svou stranu, zvrátit vedení 3:1 na zápasy už bylo nad síly jejich mladého, ale nutno uznat že kvalitního a velmi perspektivního týmu.

Co nakonec rozhodlo?

Sérii rozhodla kvalita a šířka našeho kádru. Myslím, že jsme se průběžně zlepšovali, lépe organizovali hru a v každém zápase přidali něco navíc. Ať už to byly využité přesilovky, dobře řešené breakové situace, ubráněná oslabení nebo překvapivě zahrané volné údery. Soupeř většinu času hrozil ze stejných a stále se opakujících situací, které jsme dokázali ubránit.

Jiří Luhaňák patří k nejproduktivnějším hráčům Buldoků. FOTO: Bulldogs Brno

Do semifinále jste postoupili po deseti letech. Jaká byla nálada v kabině po vítězném utkání?

Nálada přesně odpovídala tomu, že jsme do semifinále extraligy prošli po tolika letech. Zazpívali jsme si, ale jsme nohama na zemi. Nesmíme výsledek přeceňovat a už vůbec ne se uspokojit. Máme za sebou teprve pár malých krůčků, ale cesta do finále bude ještě složitá a dlouhá.

Jaká je nálada v týmu před semifinále?

Soustředěná, pracovitá, odhodlaná. Máme chuť po úspěchu a víru ve vlastní schopnosti a sílu. Zároveň jsme ale uvolnění a zcela nesvázaní. V kabině byla a je nálada dobrá celý rok. 

Jak vidíte své šance proti Mladé Boleslavi, která vyhrála základní část?

Šance vidím úplně stejně jako proti Bohemce ve čtvrtfinále. Pokud budeme dodržovat veškeré pokyny, vyvarujeme se hluchých míst v zápasech, budeme hrát svou hru, nevidím důvod, proč bychom neměli postoupit. Teoreticky nám na postup stačí vyhrát jediný venkovní zápas. Na titul dva.

Letos jste s mladoboleslavskými všechny zápasy hráli až do prodloužení. Očekáváte vyrovnané zápasy i v semifinále?

Ano, všechny zápasy sice byly až do prodloužení nebo nájezdů, ale vždy jsme vedení drželi my. Boleslav srovnávala krok až při závěrečné hře v šesti hráčích v poli. Jednou to dokonce tuším bylo tři vteřiny před koncem, ve finále poháru devět. To jsou ale věci, na kterých jsme dokázali zapracovat. Věřím, že společně s našimi fanoušky, kterých určitě na semifinálové boje dorazí opět nejvíce v republice, zvládneme i tuhle sérii a postoupíme.

Klíčová slova: Bulldogs Brno, florbal, semifinále, Jiří Luhaňák

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.