19.03.2012 19:09

Buldoci končí ve čtvrtfinále, nestačili na Vítkovice

Autor: Tomáš Janota | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Sedm let. Tak dlouho už čekají florbalisté Bulldogs Brno na postup do semifinále vyřazovacích soubojů extraligy. Tuto neděli měli poslední šanci na vylepšení této nelichotivé bilance. Jejich soupeřem byli hráči z Vítkovic.

Brno Brněnští Buldoci přes Vítkovice ještě nikdy v play-off nepřešli. Po vzájemných vyřazovacích bojích nepostoupili už čtyřikrát. 1. SC WOOW Vítkovice dělila od pátého triumfu jediná výhra. Buldoci tak měli nůž na krku a pokud chtěli vrátit sérii zpátky do Vítkovic, museli favorita bezpodmínečně porazit.

Začátek utkání vyšel lépe Buldokům, když v 8. minutě otevřel skóre kapitán Martin Koutný. Vítkovice zareagovaly okamžitě. Přikovaly domácí na jejich obrannou polovinu a během tří minut otočily skóre po trefách Hájka a Kološe. Brnu se ale podařilo bleskově odpovědět. Parádní akci po přihrávkách Kadlece a Mendreka zakončil do prázdné branky Kočí a stav byl opět vyrovnaný. Možná klíčový moment celého utkání přišel necelé tři minuty před koncem první třetiny. Veselý byl vyloučen na dvě minuty a Vítkovice dostaly možnost přesilové hry. Brankář Bábíček sice několika perfektními zákroky udržoval naděje domácích na vyrovnané skóre, ale osm sekund před návratem Veselého se trefil Žák a poslal favorizované Vítkovice opět do vedení.

Rozhodující úder si Vítkovičtí schovali na úvod druhé třetiny. Během necelé minuty se trefili Hubálek s Heczkem a domácím se začal jejich sen o semifinále pomalu rozplývat. Jiskřičku naděje mohli ještě vykřesat při přesilové hře, ale vyloučení Tokoše nepotrestali a vzápětí zvýšil na 2:6 opět Heczko. Zkázu Buldoků v prostřední části dokonal v 36. minutě svým druhým gólem Tokoš.

Ani závěrečná dvacetiminutovka nepřinesla obrat. Vítkovice si vítězství pohlídaly, hattrickem se blýskli Tokoš a Heczko. Domácí ale nesložili zbraně a poslední zápas v této sezoně dohrávali se vztyčenou hlavou. Zápas nakonec skončil výsledkem 4:11.  „Postupem do play-off jsme splnili hlavní cíl této sezony. Chtěli jsme se hlavně vyhnout zápasům o záchranu,“ uvedl trenér Brna Rudolf Škubal.

Vítkovice i popáté v play-off vyřadily Brno a v semifinále narazí na Chodov, který si poradil s Otrokovicemi. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Tatran Střešovice a Remedicum Ostrava. Vítězové se poprvé v historii utkají o titul v jediném finálovém zápase v rámci Superfinále florbalu, které se bude konat 21. dubna v pražské O2 aréně.

Klíčová slova: Bulldogs, Vítkovice, florbal, play-off, čtvrtfinále