01.04.2014 12:28


Buďte aktivní a běžte si za svým, nabádá Konference JobAcademy 2014

Autor: Jílková Gita | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Kariérní centrum Masarykovy univerzity pořádá letos druhý ročník Konference JobAcademy. Během přednášek a workshopů konaných 10. dubna v Hotelu Continental Brno si účastníci poslechnou rady, jak sestavit životopis a motivační dopis, co si obléknout nebo jak se chovat při pracovním pohovoru. To všechno pod vedením odborníků zabývajících se uplatněním na pracovním trhu a osobním rozvojem.

Brno – Vzdělávací platforma Kariérního centra Masarykovy univerzity JobAcademy se prostřednictvím svých projektů snaží doplňovat a rozšiřovat vzdělání studentů o dovednosti potřebné pro jejich uplatnění na trhu práce. Jedním z projektů je i Konference JobAcademy 2014, která se uskuteční 10. dubna v Hotelu Continental Brno. Tam mohou zájemci navštívit několik přednášek a workshopů zaměřených na motivaci a osobní rozvoj. Stačí se pouze bezplatně registrovat prostřednictvím informačního systému.

„Cílem je povzbudit mladé lidi k tomu, aby se odhodlali k prvnímu kroku, udělali něco navíc pro svoji kariéru a vynikli tak mezi desítkami absolventů svého oboru. My jim chceme dát tipy k tomu, jak lze vystoupit z davu,“ řekla organizátorka Markéta Bartoníčková. Podle ní se všechny projekty JobAcademy řídí jednoduchým heslem: Nečekejte, až vám něco spadne do klína, buďte aktivní a běžte si za svým!

Konference JobAcademy 2014, zdroj: www.jobacademy.czBartoníčková si myslí, že účast na konferenci může být pro studenty velmi přínosná, protože získají nové vědomosti a zkušenosti přímo od odborníků zabývajících se kariérou a osobním rozvojem. Hlavním posláním programu je představit netradiční možnosti profesního směřování. Ukazuje i konkrétní příklady úspěšných absolventů Masarykovy univerzity, kteří mohou inspirovat své kolegy.

„Cílovou skupinou jsou zejména studenti, kteří nemají jasno ve svém dalším pracovním směřování. Neví, co přesně by chtěli dělat nebo to ví, ale potřebují poradit, jak práci získat. Nebo studují obor, který je úplně nenaplňuje, a nemají představu o tom, jak se po skončení studia uplatnit, netuší, jaké mají možnosti. Akce podobného typu může sloužit také k navázání kontaktů se spolužáky i samotnými řečníky,“ doplnila Bartoníčková.

Pořadatelé zařadili do programu například workshop zaměřený na trénink asertivního chování.  „Myslím, že nácvik asertivity může později pomoci při pracovních pohovorech i při řešení problémů na pracovišti. Asertivní člověk se dokáže lépe prodat. V neposlední řadě je asertivita důležitá i ve vztazích. Je třeba umět naslouchat, dělat kompromisy, přijímat a říkat komplimenty i podávat kritiku,“ uvedla studentka psychologie a lektorka workshopu Katarína Durkáčová.

Kromě informací o správném sestavení životopisu a motivačního dopisu z pohledu personalistů velkých firem, tipů na udržení disciplíny nebo praktických rad, jak zvládnout pohovor, mají účastníci šanci přiučit se i něco o oblékání a vytváření prvního dojmu. „U pracovních pohovorů je důležitá nejen znalost problematiky, ale záleží i na tom, jak uchazeč, jeho chování, neverbální komunikace a oděv působí,“ potvrdil stylista Daniel Šmíd.

„Mám v plánu zúčastnit se přednášky Zapomeňte na univerzální návod. Osm absolventů různých oborů tam bude vyprávět o svých zkušenostech s hledáním práce. Najít pracovní uplatnění je v dnešní době těžké a poslechnout si motivační přednášku na toto téma je určitě k nezaplacení,“ sdělila studentka mezinárodních vztahů Pavla Kolářová.

Organizátoři dostali také pozitivní zpětnou vazbu z minulého roku, kdy se konference konala poprvé. „Ozvalo se nám několik lidí, kteří si díky této akci našli zaměstnání. Sebrali odvahu a oslovili firmu, ve které získali pracovní pozici,“ uzavřela Bartoníčková.

Klíčová slova: Konfrence JobAcademy 2014, Kariérní centrum Masarykovy univerzity, kariéra

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.