11.11.2014 11:19


Bruslaři zatím mohou jen do uzavřených hal

Autor: Marek Osouch | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Tři brněnské hokejové haly  Rondo, Úvoz a Lužánky  nabízejí několik hodin pro veřejné bruslení. Hodiny pro veřejnost jsou ale nepravidelné. Webové stránky jsou hlavní možností, jak se člověk může dozvědět, zda se bruslí. Od prosince by mohla začít fungovat i otevřená kluziště. V plánu je také znovu zprovoznění ledové plochy na Moravském náměstí.

Brno – S nízkými teplotami a sychravým počasím lidé postupně opouští cyklistiku nebo inline bruslení. Kolečkové brusle mohou nyní vyměnit za klasické a vyrazit na kluziště do uzavřených hal. „Já sice umím bruslit, ale moc nechodím. Spíš vyrazím s rodiči tak dvakrát, maximálně čtyřikrát za celou zimu,“  uvedl dvanáctiletý Jakub Novák.

V Brně mohou lidé vyrazit na tři místa. Prvním z nich je hokejová hala Rondo, která má vyčleněné hodiny pro veřejné bruslení každý víkend. Do konce listopadu je tam v sobotu otevřeno vždy dvě hodiny a v neděli čtyři. Konkrétní časy a data se podle ředitele haly Rondo Martina Krpce dozvědí lidé na webu. „Najdou je na stránkách haly, dále na webu hokejového klubu Kometa Brno a pak přímo na stadionu,“ vyjmenoval.

Další hokejová hala, která má hodiny pro veřejné bruslení, je ve sportovním centru v Lužánkách. Do konce listopadu vyčlenili dvě hodiny na patnáctého, sedmnáctého a třiadvacátého listopadu. „Bruslení pro veřejnost nemáme pravidelně. Není to naše hlavní činnost a příjem,“ uvedl vedoucí sportovního centra Lužánky Miloš Fadrný.

Zatím plný kalendář bez možnosti veřejného bruslení mají v hale na Úvoze. Šestnáctého listopadu sice bude bruslení pro veřejnost, nicméně tato událost je spojena s představením dětských hokejistů. „Hodiny veřejného bruslení nám vychází až kolem Vánoc,“ vysvětlil vedoucí haly Radek Lhota. Vedení hokejové haly na Úvoze provozuje také otevřené kluziště na Kraví hoře. Jeho zprovoznění ale zatím není možné. „Musí být dobré povětrnostní podmínky, což znamená nejvýše deset stupňů a na led nesmí svítit slunce. Většinou začínáme s bruslením na otevřeném kluzišti v prosinci,“ doplnil Lhota. Podle předpovědi meteorologů má přijít chladnější počasí v závěru týdne. I nastávající týden bude ale teplotně nadprůměrný. Ke třem stupňům Celsia má teplota klesnout až koncem listopadu.

V loňském roce ještě navíc provozovali kluziště na Moravském náměstí. Na otázku, zda bude i letos, nedokázal Lhota odpovědět. „To je spíš otázka na vedení Brna,“ dodal. Mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára ujistil, že kluziště plánují. Určitě bude jako každý rok, pokud nebude abnormálně teplá zima,“ prohlásil.

Klíčová slova: veřejné bruslení, brno, kluziště

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.