02.04.2016 11:30


Brno zahájilo turistickou sezonu oslavou

Autor: Michaela Vaisová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Turistické informační centrum v Brně zahájilo novou sezonu velkolepě. Vstupné do památek organizátoři snížili o padesát procent a zahájení doprovázela party s koncerty a občerstvením. Letošní sezona je nabitá novinkami. Návštěvníci si například mohou koupit lístky na tematické komentované prohlídky a vidět tak Brno z jiného pohledu.

Výhled na Zelný trh s katedrálou svatého Petra a Pavla z věže Staré radnice.Brno – Turistické informační centrum zahájilo prvního dubna novou turistickou sezonu. Letošní zahájení netradičně doprovázela oslava nazvaná Kaming soon, která byla zároveň oslavou šedesátého výročí časopisu Kam v Brně. „Uspořádali jsme party jako poděkování všem, kteřív Brně žijí, a pro které je Brno srdeční záležitost,“ vysvětlila mluvčí turistického informačního centra Gabriela Peringerová. Všechny památky se otevřely ve třináct hodin. Brněnské podzemí, věž i sály Staré radnice návštěvníci viděli za poloviční vstupné. „Očekáváme velkou návštěvnost, protože o všechny tyto prostory je vždy velký zájem,“ uvedla Peringerová. 

Party v Radnické ulici byla plná hudby a jídla. Koncerty na nádvoří Staré radnice doprovázel gastronomický program. O kulinářské pochoutky se postarala společnost Foodpark Brno, která pravidelně pořádá potravinové trhy na brněnské Malé Americe. „U radnice jsme měli několik stánků. Prodávali jsme hamburgery, grilované hermelíny, pivo nebo limonády. Součástí byl taky vinný bar,“ sdělila jedna z organizátorek občerstvení ze společnosti Foodpark Brno Dana Drásalová.

Letošní sezonou se nese slogan Brno je láska na celý život. Turistické informační centrum připravilo několik novinek, které se mottem řídí, například komentované procházky s průvodci. Jedna z procházek se nazývá Lásky v ulicích města a povede po stopách Elišky Rejčky. „Vycházkou si letos připomeneme výročí sedm set let od narození Karla IV.,“ řekla Peringerová. Na procházky si návštěvníci mohou koupit lístky v turistickém informačním centru v Radnické ulici. Vstupenky stojí většinou okolo padesáti korun.

Následovat budou i další akce. Dvacátého května začne Meeting Brno, diskuzní fóra s osobnostmi z kulturního, duchovního a společenského života, výstavy a literární čtení. Začátkem června Brňané navštíví Pivovarské dny v Radnické ulici, které budou spojeny s degustací několika druhů piv a hudebním programem. Koncem června je připravena hudební přehlídka Maraton hudby.

Na jaké brněnské památky můžete vyrazit a kolik za to jako studenti zaplatíte, najdete v následující tabulce:

Tabulka s přehledem brněnských památek.

Klíčová slova: Brno, turistika, památky, turistická sezona

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.