07.05.2013 09:31

Brno remizovalo s Mladou Boleslaví 1:1. Podle trenéra Zbrojovky zaslouženě a spravedlivě

Autor: Blanka Sedláková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

FC Zbrojovka Brno uhrála 5. května s FK Mladou Boleslaví remízu. O první gól se postaral Frejlach ze Zbrojovky po začátku druhého poločasu, v 79. minutě dorovnal díky penaltě Magera. Trenér Zbrojovky Grmela věří, že i tento jediný bod může rozhodnout a zachránit tým.

Brno – Dvacáté šesté kolo fotbalové Gambrinus ligy přineslo brněnské Zbrojovce i Mladé Boleslavi po jednom bodu díky vydřené remíze 1:1. „Potřebovali jsme vyhrát, jeden bod pro nás nic neřeší,“ uvedl mladoboleslavský trenér Ladislav Minář. Jeho tým, který se drží na sedmé příčce, na brněnském stadionu nepředvedl přesvědčivý výkon. Oba kádry se potýkaly s množstvím chyb a pořádný fotbal se začal hrát až v druhém poločase, kde také padly obě branky. O otevření skóre se v 46. minutě postaral domácí Tomáš Frejlach a v 79. minutě dorovnal Lukáš Magera.

Oba týmy do zápasu vkročily rozpačitě a celý první poločas se nesl v duchu líné hry plné chyb a bez výraznějších gólových šancí. „První poločas nemá cenu vůbec hodnotit, byl to velmi podprůměrný a slabý fotbal,“ řekl Minář. Stejně tak nebyl spokojený ani trenér Zbrojovky Grmela. Domácím se nepovedlo proměnit rohové kopy a hosté se sotva dostali k útoku.

Po přestávce se utkání proměnilo, hráči byli aktivnější a důraznější. Hned v úvodu druhé půle Mladá Boleslav inkasovala braku. Po přihrávce Švancary vstřelil Frejlach a připsal si tak svůj první gól v brněnském dresu. „Druhý poločas nás nakopl. Změnilo se tempo i styl hry. Po naší brance se ale začal zvedat také soupeř,“ uvedl trenér Grmela. Hostům se stále nedařilo úspěšně zakončit. Největší šanci měl v 57. minutě Ševínský, brankář Doležal střelu šikovně vytáhl na břevno.

Ačkoliv hosté svou hru zkvalitnili a snažili se tlačit dopředu, domácí je přehrávali, a to i přes slabost v osobních soubojích. Jejich zoufalá snaha pojistit si vedení se míjela účinkem, střely byly nepropracované a zbrklé, hráči míjeli bránu s obrovským rozptylem.

Devětasedmdesátá minuta rozbila herní stereotyp, když po Susově faulu rukou odpískal sudí pro hosty pokutový kop. Zhostil se ho Magera. Penaltu dokázal proměnit a vrátil svůj tým do boje o vítězství. Současně s vyrovnáním skóre rozhodčí potrestal také Švancaru žlutou kartou. Od dorovnávacího gólu se začalo na hřišti stupňovat napětí, celá hra se zrychlila a výrazně přitvrdila. Do konce utkání ale žádný z týmů už nevstřelil další gól a konečné skóre tak zůstalo na remíze 1:1.

Stadion s necelými pěti tisíci fanoušky hlasitě protestoval proti práci rozhodčích, zejména hlavního sudí Příhody. Ten celkem rozdal pět žlutých karet, ale v utkání došlo k mnoha sporným momentům. „Rozhodčí si pískali, co chtěli, teda spíš nepískali. Spoustu jasných faulů nechali projít, stejně tak ofsajdy,“ hodnotil zápas jeden z diváků Otakar Adam.

Mladá Boleslav již potřetí za sebou nedokázala vyhrát a se čtyřiceti body nadále setrvává na sedmém místě tabulky. S dalším, devětadvacátým, bodem do sbírky se Zbrojovka posunula před Baník, který dokázala senzačně porazit v předchozím zápase. I přesto ale zůstává beze změny na jedenácté příčce, a to díky Slovácku, jež svou dnešní výhrou oba moravské týmy přeskočilo.

Klíčová slova: FC Zbrojovka Brno, FK Mladá Boleslav, fotbal, Gambrinus liga