28.10.2013 11:50


Brno opět přivítá zimní outdoorové filmy

Autor: Tomáš Lupínek | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Už podruhé proběhne v Brně celovečerní promítání filmů se zimní outdoorovou tematikou. Návštěvníci putovního festivalu Snow Film Fest zhlédnou nejlepší snímky uplynulého roku, z nichž některé byly oceněny na renomovaných mezinárodních festivalech.

Brno Už podruhé zavítá filmový festival se zaměřením na extrémní zimní sporty Snow Film Fest do jihomoravské metropole. Filmy se promítají ve všech regionech České republiky. V Brně se projekce uskuteční celkem pětkrát. Akce nabízí divákům výběr nejzajímavějších snímků z uplynulé sezóny.Oficiální plakát akce. FOTO: Hedvábná stezka o.s.

V posledním říjnovém týdnu se diváci mohou těšit na tři promítání. Prvním z nich bude úterní projekce v Klubu cestovatelů, která je však beznadějně vyprodaná. „O festival je zájem překvapivě velký. Lístky na obě promítání byly prodány už dva týdny dopředu. Popravdě ještě zvažujeme, že bychom pro velký zájem přidali i třetí promítací den,“ řekl organizátor večera Stanislav Dadák. Hned o den později proběhne další štace festivalu v Sále Břetislava Bakaly. O víkendu se budou film pouštět na brněnském výstavišti, kde proběhne veletrh Sport Life.

Na programu festivalu je celkem devět krátkých filmů. Diváci uvidí například dokumentární snímek Neviditelná hora, který zachycuje expedici slepého horolezce na nejvyšší horu Evropy – Elbrus.  „Minulý promítací večer diváky zaujal snímek Na sever od slunce, pojednávající o dvojici šílenců, která v zimě surfovala na severu Norska a u toho sesbírala tunu odpadků,“ zhodnotil preference diváků Dadák.

Byť je mezi širokou veřejností akce neznámá, mezi outdoorovými nadšenci se jedná o zaběhnutou značku. „Vloni se mi promítání hodně líbilo. Z některých záběrů šel mráz po zádech,“ popsal zážitky juniorský reprezentant ve skialpinismu Jan Heis. „Letos jdeme s kamarády určitě znovu, abychom se naladili na nadcházející sezónu,“ dodal s úsměvem. Promítání probíhají po celé republice v kinech, hospodách nebo třeba na horolezecké stěně. Novinkou letošního ročníku je rozšíření i na území Slovenska. Akci pořádá občanské sdružení Hedvábná stezka.

Klíčová slova: filmový festival, zimní sporty, Snow Film Fest

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.