03.11.2016 18:50


Brno Connected láká studenty na zahraniční projekty

Autor: Kateřina Chládková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Každý může mít občas pocit, že potřebuje zpomalit, uvolnit se a udělat něco pro sebe. Brněnská nezisková organizace Brno Connected se snaží takové lidi inspirovat a spojovat. Pořádá projekty v Česku i v zahraničí a zaměřuje se právě na osobní rozvoj.

Kateřina Martínková z organizace Brno Connected představuje projekty v Mahenově knihovně. Foto: Kateřina Chládková.

Brno – Studenti po maturitě i vysokoškoláci se často rozhodují, zda vyjet do zahraničí. Dobrodružství a nové zkušenosti přitom vyvažují školní povinnosti nebo nedostatek peněz. I pro takové lidi pořádá brněnská nezisková organizace Brno Connected zahraniční výjezdy a programy zaměřené na rozvoj osobnosti a sebepoznání. Ve středu tyto projekty představili zájemcům v malém sále Mahenovy knihovny. „Snažíme se lidi propojovat, naplňovat a přinášet jim radost,“ říká jedna ze zakladatelek a současná prezidentka organizace Kateřina Martínková.

Trenéři z Brno Connected se snaží pořádat vždy alespoň jednu akci měsíčně. Zaměřují se při tom na několik druhů aktivit. Obecně cílí na studenty, kteří si chtějí odpočinout od školy a lidi, kteří se právě nachází v přechodové fázi, chtějí se dozvědět nové věci a získat jinou perspektivu. „Baví nás jít do hloubky a přinášet lidem změnu do života,“ doplňuje Martínková.

Mezinárodní projekty mohou mít formát synergy tréninku (aktivity na podporu motivace, osobního rozvoje a schopností) nebo se zaměřují na různá témata jako osobnostní rozvoj, zdravý životní styl, tanec a podobně. Mladí lidé mohou buď vyjet do jedné ze spolupracujících zemí, nebo zůstat v Česku a naopak mezi sebe přivítat zahraniční účastníky. Druhým typem jsou dobrovolnické projekty. Brno Connected vysílá účastníky v rámci Evropské dobrovolné služby do zahraničí, kde mohou pomáhat například při práci s dětmi, s handicapovanými lidmi nebo v domovech pro seniory. Kromě toho se organizace snaží pořádat i místní aktivity a setkání, těm se ale zatím věnují méně.

V současnosti plánuje Brno Connected hned několik pobytů, na které se zájemci mohou přihlásit. Nejbližším zahraničním výjezdem je třetí část #Healthy Lifestyle, který se koná v rumunském městu Iasi od 5. do 11. prosince. Tento program je zaměřen na zdravý životní styl a propagaci zdravých návyků a postojů. Přihlašování se uzavírá 13. listopadu.

V příštím roce je pak možné se přihlásit hned na dva různé výjezdy zaměřené na tanec. Od 28. ledna do 10. února je to projekt ReMOVEit v Holandsku, na jaře pak E+Motion v Portugalsku.

Nezisková organizace Brno Connected funguje v Brně od roku 2014 a zaměřuje se na podporu mladých lidí. Pro svou činnost čerpá z grantu programu Evropské unie Erasmus+. „Neradi říkáme, že naše pobyty jsou zadarmo. Evropská unie nám přispívá nemalé částky. Jen díky tomu naši účastníci platí jen symbolické poplatky,“ říká Kateřina Martínková.

Více informací o Brno Connected lze nalézt na webu organizace nebo na jejich Facebooku.

Klíčová slova: Brno Connected, synergy, Erasmus+

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.