06.05.2019 21:29


Brno bude hostit mistrovství Evropy horských kol

Autor: Marie Kolajová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

V brněnském lesoparku se letos v červenci uskuteční mistrovství Evropy v závodu na horských kolech. Závodníci si tak mohou vyzkoušet nově zrekonstruovanou trať. Závodit budou v kategoriích elita muži, ženy, junioři a Masters.

Audio

    Rozhovor s Jaroslavem Kulhavým.
         
    Autor: Marie Kolajová

Jaroslav Kulhavý v brněnském lesoparku. Foto: Marie Schmerková

Brno – Mistrovství Evropy horských kol v Brně pořádá UEC, tedy Union Européenne de Cyclisme. Závodníci budou letos moci své síly změřit ve dnech 25. - 28. července v lesoparku v městské části Jundrov v Pisárkách.

Účastníci se letos mohou těšit na zrekonstruovanou dráhu. Nově jsou po celé trati kameny, které byly vybrány tak, aby po dešti neklouzaly. „Po závodu Českého poháru v roce 2018 byla trať kompletně přebudována. Tři nejatraktivnější sekce se nacházejí v těsné blízkosti a umožní tak divákům v jednom kole vidět závodníky vícekrát,“ uvedl ředitel závodu Lubomír Vidlák.

Trať se nachází v lesoparku nedaleko brněnského výstaviště. „ Lokalita je perfektně dostupná. Myslím si, že areál zůstane po závodě využitelný i pro další soutěže nebo tréninky,“ řekl olympijský vítěz v závodě horských kol Jaroslav Kulhavý.

Závodníci v kategoriích elita, muži a ženy pojedu čtyři kilometry se stoupáním 210 metrů. Pro juniory je trasa zkrácená. Kromě klasických kategorí je zde i takzvaná masters. Do ní se mohou přihlásit závodníci od 35 let. Jako jediná nemá omezený počet účastníků. Po dobu závodu mohou účastníci sbírat body ke kvalifikaci na olympiádu v Tokiu, kde za každý stát může soutěžit osm cyklistů.

Vstup na mistrovství Evropy v závodě na horských kolech bude všechny čtyři dny zdarma. Organizátoři tak chtějí oslovit co nejvíce diváků. „ Brno je známé jako studentské a kulturní město. Doufám, že se o něm po této akci bude mluvit i jako o sportovním centru," řekla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Klíčová slova: mistrovství Evropy, horská kola

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.