21.02.2020 16:49


Brněnští zastupitelé schválili dotace na projekty řešící závislosti

Autor: Iva Kovačičová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Brno podpoří projekty nestátních neziskových organizací zabývající se problematikou závislosti na alkoholu, dalších drogách a hazardu. Necelých osm milionů korun rozdělí mezi patnáct projektů. Ty se týkají jak prevence závislostí, tak nízkoprahové péče či terapie.

Se 12 projekty uspělo sdružení Podané ruce.

Brno – Město vybralo patnáct projektů, které podpoří necelými osmi miliony. Projekty neziskových organizací jsou zaměřené na řešení patologického hráčství, alkoholismu a závislosti na jiných drogách. Pomáhají klientům zvládat těžké životní situace, zbavit se závislostí i jim předcházet.

S dvanácti projekty uspělo sdružení Podané ruce. Mezi nimi je například podpora pro terapeutické centrum v Bratislavské ulici nebo přechodné bydlení pro závislé na drogách. „O úspěchu programu rozhoduje jeho efektivnost, udržitelnost, ale také soulad s prioritami a potřebami města,“ sdělil PR pracovník Magistrátu města Brna Jakub Mészáros.

„Dotace od města jsou pro nás důležité, protože se váží ke státním dotacím. Je to velmi významná podpora pro brněnská centra,“ řekl organizační ředitel společnosti Podané ruce Pavel Novák. Ta má na Moravě čtyři desítky odborných center, které pomáhají závislým, jejich blízkým i těm, kteří jsou závislostmi ohroženi.

Psychiatr a odborník na návyková onemocnění Karel Nešpor vyzdvihuje především sdružení Anonymní alkoholici. „Neziskové organizace představují pro závislé lidi významnou pomoc,“ dodává. Zbylé tři úspěšné projekty navrhla společnost Renadi. Věnují se mimo jiné alkoholismu mladých lidí a online sázení.

Klíčová slova: Brno, dotace, magistrát, neziskové organizace, závislosti

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.