13.03.2015 20:11

Brněnští volejbalisté zakončili sezonu porážkou

Autor: Matěj Karmazín | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Přesvědčivé vítězství favorita viděli včera diváci v brněnské hale Kounicova. K utkání dvadvacátého kola volejbalové UNIQA Extraligy mužů přijeli do Brna hráči silného Karlovarska. Třetí tým tabulky předvedl seběvedomý výkon a základní část ligy uzavřel ziskem tří bodů za vítězství 3:0. Brňané si připsali sedmnáctou prohru v sezoně a konečné desáté místo mimo příčky zajišťující postup do play off znamená nesplnění předsezonních očekávání.

Audio

Brněnský trenér Ondřej Marek hodnotí sezonu.

Autor: Matěj Karmazín

Brno – Před utkáním se oba týmy nacházely ve zcela odlišné situaci. Domácí přišli o možnost postupu do play off už před několika týdny a tak se v posledním zápase sezony chtěli především důstojně rozloučit s brněnským publikem. Oproti tomu hosté měli možnost odehrát poslední ostré utkání před začátkem vyřažovacích bojů. Jak se bude zápas odvíjet, hodně naznačil už začátek prvního setu. Karlovarští do něj vstoupili suverénně a první bod dovolili Brňanům získat až v době, kdy vedli 8:0. Poté se obraz hry vyrovnal a domácí se dotáhli na rozdíl čtyř bodů.

Karlovarsko si ale náskok pohlídalo a získalo první sadu v poměru 25:21. Její průběh po utkání trefně zhodnotil brněnský trenér Ondřej Marek.  „Vstup do zápasu nám vůbec nevyšel. Soupeř v průběhu setu výrazně polevil, což nám umožnilo zkorigovat skóre. Když ale potřeboval, zvýšil obrátky a situaci si pohlídal. To platilo celý zápas," poznamenal Marek. Brněnští volejbalisté slaví zisk bodu ve třetím setu. Foto: Matěj KarmazínDruhý set byl vyrovnaný až do stavu 16:16, pak ale hosté získali pět bodů v řadě a dovedli jej do vítězného konce. V této fázi zápasu v jejich dresu zářil především zkušený Venezuelan Andy Rojas, který měl na konečném skóre 25:18 velký podíl.

Hala byla slušně zaplněná, v konkurenci zápasu hokejové Komety nebo televizního přenosu z vytrvalostního závodu biatlonistů na MS dalo volejbalu přednost více než tři sta sportovních fanoušků. Ani výsledek třetího setu je však nepotěšil. V něm se opakoval průběh druhé sady. Brňané dokázali držet s favoritem krok do stavu 13:13, pak ale přišla série několika bodů hostů, která znamenala rozhodující náskok. Karlovarští vyhráli set 25:21, celý zápas 3:0 a dali svému trenérovi Petru Bromovi důvod ke spokojenosti.  „Chtěli jsme se udržet na vítězné vlně z posledních zápasů, což se nám podařilo. Jsem rád, že jsme hráli koncentrovaně a udrželi si stabilní výkonnost před play off," uvedl Brom.

Brněnští volejbalisté obsadili v základní části konečné desáté místo, přičemž za sebou nechali pouze Ústí nad Labem a Havířov. Z dvaadvaceti zápasů si připsali pět vítězství, nejcennější v lednu proti Zlínu. I proto nemůže Ondřej Marek hodnotit sezonu příliš pozitivně.  „Na začátku sezony jsme se chtěli dostat do play off, takže výkonnostní cíl jsme nesplnili. Před začátkem ligy odešly dvě opory, v jejím průběhu se zranil Jan Muroň, tyto faktory chod mužstva výrazně ovlivnily. Myslím, že v tomto složení jsme na lepší celkový výsledek neměli," řekl brněnský trenér. Základní část ligy ovládl Liberec, jenž prohrál jediné utkání, a bude největším favoritem nadcházejícího play off, které startuje už příští středu.

Dvojice pro čtvrtfinále play off: Liberec - Odolena Voda, České Budějovice - Příbram, Karlovarsko - ČZU Praha, Zlín - Benátky

Volejbal Brno - VK ČEZ Karlovarsko 0:3 (21:25, 18:25, 21:25)

Brno: Žaba, Andrýsek, Muroň, Castello (libero), Smrčina, Hruška, Zmrhal, Klapal, Pražák, Rychecký, Kubalec, Plešingr. Trenér: Ondřej Marek.

Karlovarsko: Rojas, Pfeffer (libero), Sukuba, Sczcerbaniuk, Loftesnes, Bartůněk, Koláček, Janků, Mihajlovič, Málek, Netrval. Trenér: Petr Brom.

Rozhodčí: Rychlík, Činátl. Diváci: 320.

Klíčová slova: volejbal, Brno, Karlovarsko, liga