24.03.2014 16:37


Brněnští vodní pólisté hráli o první místo v lize

Autor: Vašina Martin | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Vodní pólisté z klubu Kometa Brno se v sobotu utkali s pražskou Slávií. Byl to poslední zápas, který mohl rozhodnout o pořadí v lize. Ačkoliv Brňané přijeli v oslabeném počtu, zahanbit se nenechali a předvedli v Praze vyrovnanou partii.

Praha - Brněnská Kometa se dlouhodobě drží na špici nejvyšší české soutěže, ve které jí dělají konkurenci pouze týmy Strakonic a právě Slávie. V sobotním dvojzápase se rozhodovalo o postupových příčkách pro play-off, které začíná v květnu. Kdyby Kometa vyhrála oba duely, mohla by pomýšlet na první místo v lize a tudíž lehčího soupeře do prvního kola vyřazovacích bojů. To se však nepovedlo. Brněnští pólisté bojovali sice statečně, ale na pražské utkání mohlo přijet pouze devět hráčů, což při herním formátu sedm proti sedmi není mnoho.

Již první utkání se neslo ve velmi vyrovnaném duchu. V základní hrací době skončil zápas nerozhodně výsledkem 9:9. Následoval penaltový rozstřel, ve kterém ale Kometa podlehla. První zápas tak prohrála i přes velké snahy všech členů týmu, především však kapitána Petra Holeše, který nastřílel pět z devíti branek Komety. Vzápětí se hrál druhý duel, jehož průběh si Kometa bez problémů pohlídala a vyhrála poměrem 8:6. Ačkoliv tyto výsledky nestačily na první pozici v lize, dávají brněnskému týmu slušné naděje do play-off.

Penaltový rozstřel

„Myslím, že s utkáním se Slávií můžeme být spokojeni. Na to, jak málo hráčů jsme byli schopni nasadit, je výsledek více než dobrý. Se soupeřem jsme byli schopni držet krok a dokonce i jeden zápas vyhrát, což jsme nečekali,“ řekl jeden z hráčů Komety, Tomáš Račoch.

Vyřazovací část ligy začíná za pár týdnů a Kometa se střetne právě s pražskou Slávií. Jak vidí šance na postup hráči? „Řekl bych, že máme reálnou šanci postoupit. Sobotní zápas ukázal, že na Slávii máme a pokud nasadíme naši plnou sestavu, postup se jeví jako reálná varianta,“ řekl Račoch. Play-off se hraje na tři vítězné zápasy a začíná se v Praze. Pokud Kometa postoupí, utká se o ligový titul s lepším z dvojice Strakonice-Hradec Králové.

Klíčová slova: kometa brno, vodní pólo

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.