07.12.2018 18:37


Brněnští středoškoláci ovládli republikové mistrovství v piškvorkách

Autor: Petr Hodina | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Fakulta sociálních studií se v pátek stala arénou nejlepších hráčů piškvorek. Žáci základních a středních škol zde bojovali o první místo v jedenáctém ročníku soutěže Pišqworky pořádané spolkem Student cyber games. Mezi dvaceti čtyřmi družstvy z České republiky i Slovenska triumfovali studenti brněnského Gymnázia Matyáše Lercha. 

Brno –  Finále jedenáctého ročníku soutěže Pišqworky se v pátek 7. prosince tradičně odehrálo v Brně na Fakultě sociálních studií. Mezi finalisty se letos nově objevily také tři týmy ze Slovenska, z nichž "Áčkaři“ z Gymnázia J. A. Raymana v Prešově dosáhli na čtvrtou příčku.

Mozkové závity si mohli studenti provětrat díky spolku Student cyber games, který akci pořádal. „Naším motem je hra školou. Snažíme se studenty vzdělávat hravým způsobem a piškvorky jsme zvolili právě proto, že jde o hru, která podporuje i logické myšlení,“ sdělil koordinátor projektu Martin Bruna.

O výsledku dnes nebylo jasno do posledního kola. V něm týmu "GML A" podlehl berounský tým "Párky zdarma". Ten se tak posunul na třetí místo a loňské vítězství neobhájil. Vítězi soutěže, do které se přihlásilo více než třináct set družstev, se tak stal tým "GML A" z brněnského Gymnázia Matyáše Lercha. Zužitkovali zkušenosti z minulého ročníku, ve kterém se umístili na pátém místě. „Je to super pocit. Bylo to vyrovnané, myslím si, že tu dnes byly i lepší týmy, ale jsme rádi, že jsme vyhráli,“ řekl za "GML A" hráč Matyáš Zavadil bezprostředně po vyhlášení.

Přihlásit se do Pišqworek může každý žák střední školy nebo druhého stupně školy základní. Stačí, aby dal dohromady partu spoluhráčů a vyplnil online registrační formulář. Každoročně se soutěží v pětičlenných týmech, které se nejprve utkají v oblastních kolech o postup do kola krajského. Z něj je možné postoupit již jen do brněnského Grandfinále, kde na nejlepší čeká putovní pohár a řada věcných cen. Fandit může přijít kdokoliv. „Líbí se mi, jak je to organizované. Myslím, že to je pro studenty zajímavé, nejen ty piškvorky, ale i podívat se někam, poznat nové lidi,“ řekl návštěvník akce Kryštof Vondra.

Klíčová slova: piškvorky, pišqworky, soutěž

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.