12.12.2019 01:29

Brněnští Medvědi nadělili Olomouci v univerzitním derby šest gólů

Autor: Hana Štefánková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Na domácí půdě se včera v osm večer hráči Masarykovy univerzity předvedli se vší parádou. V Hokejové hale dětí a mládeže přivítali soupeře z Univerzity Palackého v Olomouci, kterému do branky nastříleli dohromady šest kotoučů. Ze zápasu si tak odnesli tři body, čímž si posílili své prvenství na čele tabulky Univerzitní hokejové ligy. Převaha Brňanů však nebyla celou dobu tak jednoznačná jako konečný výsledek.

Hokejisté Masarykovy univerzity a Univerzity Palackého v Olomouci v akci při bráně, Autor fotografie: Hana Štefánková

Brno – Medvědi z Brna včera v osm večer přivítali na domácí půdě hokejisty Univerzity Palackého v Olomouci. V Hokejové hale dětí a mládeže se odehral souboj, ve kterém diváci viděli šest branek a jednoznačný výsledek 6:0 pro Masarykovu univerzitu. Zápas byl rychlý, atraktivní, ale také plný nedovolených zákroků a vylučování. Na jeho konci se však radovali hokejisté z Brna, kteří získali tři body a nadále tak kralují v tabulce Univerzitní ligy.

První třetina začala symbolicky minutou ticha za oběti a zraněné po střelbě v nemocnici v Ostravě. Fanoušci obou týmů na chvíli zapomněli na vzájemné rozdíly a mlčením vyjádřili pozůstalým svou soustrast.

Zápas pak oficiálně odstartoval. Už od první minuty nasadili hráči obou týmů prudké tempo. Tuhle okamžitou akci náležitě ocenili zejména fanoušci brněnských Medvědů, kteří suverénně ovládli hlediště lužánecké haly. Prvních pět minut zápasu bylo vyrovnaných, útočilo se z obou stran, přičemž kotouče nezřídka vyletovaly nad hlavy hráčů. Agresivita s množstvím srážek však posléze v šesté minutě zapříčinila první faul na straně hostů. Za hákování šel na dvě minuty na trestní lavici Dominik Cach. Brněnští hokejisté však přesilovku nevyužili.

Fanoušci Masarykovy univerzity se radovali až v deváté minutě. První gól zápasu střelil do branky soupeře Matěj Florek, asistoval Jan Kalus. Hned poté hráči Brna povzbuzení gólem spustili na Olomouc lavinu střel, druhou branku však nepřidali. Zbytek první dvacetiminutovky se nesl ve vyrovnaném duchu, se dvěma fauly na straně hostů a opětovně nevyužitou přesilovkou domácích.

Na zápas se přišly podívat i studentky Masarykovy univerzity Kateřina Zettlová a Lenka Filipová. Dosavadní dění na ledu hodnotily pozitivně. „Jsme moc rády, že vedeme. Ze začátku to vypadalo, že budou lepší hráči Olomouce, pak se ale naši dostali do hry a klidně mohli po první třetině vést i víc než 1:0,“ ohodnotila první dvacetiminutovku Filipová.

Druhá třetina začala lépe pro brněnské hokejisty, kteří již v druhé minutě vstřelili další branku. Prudkou střelou zazářil Tomáš Račický, kterému asistoval Pavel Tomaník. Zbytek třetiny pak přinesl početné hokejové nesváry, když se na obou stranách vylučovalo celkem šestkrát. V negativním světle se ukázali zejména olomoučtí hokejisti, kteří byli vyloučeni pětkrát. Jejich soupeři z Brna si připsali jedno vyloučení. Přesilovku však opět nevyužili. Problémy v této oblasti i sami přiznali. „Přesilovky dnes nejsou v naší režii. Trénujeme je hodně, zejména je trénují dvě lajny, které je hrály. Dneska jim to však bohužel moc nejde,“ řekl hokejista Adam Strakoš.

Přesilovkové potíže pokračovaly i v závěrečné třetině, po faulu hostů v úvodní minutě. Medvědy z Brna to však trápit nemuselo, protože hned po příchodu na led spustili hokejovou krasojízdu. Za dvacet minut střelili čtyři branky. Dvěma se předvedl lídr kanadského bodování Peter Bustin, gól si také připsal již dřívější střelec Matěj Florek a poslední branku utkání střelil Štěpán Kučera.

Pocity po zápasu byly na straně Medvědů euforické. Vítězství svých svěřenců zhodnotil trenér HC Masaryk University Pepa Novák. „Dnes jsme hráli dobře, pořád však máme co zlepšovat. Hlavně přesilovky, kvůli nim jsme o výhře rozhodli až později. První dvě třetiny nás také potrápil brankář Olomouce, dobře chytal,“ zhodnotil Novák.

Klíčová slova: univerzitní hokej, derby, HC Masaryk University Brno, HC Univerzita Palackého v Olomouci