18.03.2015 07:43

Brněnští házenkáři znají svého soupeře pro play-off

Autor: Janošek David | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Až poslední utkání základní části rozhodlo o konečném rozložení týmů pro play-off. V nedělním zápase porazili házenkáři Cementu Hranice tým Brna 30:28 a dostali se tak na čtvrté místo. Obě mužstva na sebe narazí i ve čtvrtfinále, které startuje 28. března.

Brno – V zápase Hranic a Brna šlo o hodně. Vítězný tým si mohl zajistit čtvrté místo v tabulce, a tudíž i výhodu domácí palubovky v případném rozhodujícím utkání čtvrtfinále. To se bude stejně jako celé play-off hrát na tři vítězné zápasy.

Házenkáři Brna, kteří si zajistili postup do play-off již v minulém kole, vstoupili do utkání odvážně a rychle se ujali vedení 3:0. Hraničtí stihli zareagovat a nejlepší domácí střelec Miroslav Rachač srovnal na 4:4. O pár minut později to byl opět brněnský celek, který se dostal do vedení a v 19. minutě hranický trenér Libor Hrabal požádal o oddechový čas. Ani to však nedokázalo změnit obraz hry a hosté si stále udržovali dvou až tří gólový náskok. V posledních vteřinách první půle se Hranicím přece jenom podařilo korigovat skóre na 15:16.

Oddechový čas KP Brno v zápase proti Litovli. Foto: David Janošek

Ani na začátku druhého poločasu se průběh zápasu nezměnil. Brno vedlo a Hranice se snažily skóre otočit, což se jim také podařilo. Ve 46. minutě hranický Tomáš Mičkal vyrovnal a o tři minuty později stejný hráč dostal domácí tým poprvé v zápase do vedení. Brněnský trenér reagoval oddechovým časem. Ani ten však nepomohl. Hranice si závěr utkání pohlídaly a díky vítězství 30:28 přeskočily svého soupeře, se kterým se opět střetnou 28. března v prvním kole čtvrtfinále.

"Vyrovnané utkání jsme si prohráli sami. Nedokázali jsme pohlídat individuální akce soupeře, a to ve druhém poločase rozhodlo. Duel jsme měli slibně rozehraný, ale poté se nám přestalo dařit v obranné fázi a zkušený domácí celek toho dokonale využil. Je to škoda, ale musíme se řádně připravit na další zápasy," komentoval utkání brněnský trenér Andrej Titkov.

Jeho tým má nyní necelé dva týdny na to, aby se co nejlépe připravil na čtvrtfinále a pokud možno soupeři nedělní porážku oplatil. Nebude to ale nic lehkého, z posledních šesti vzájemných zápasů se pětkrát z vítezství radovali hráči Hranic.

V dalších zápasech play-off se střetne první tým základní části Plzeň s osmým Frýdkem-Místkem, druhé Zubří přivítá hráče Karviné a v poslední čtvrtfinálové dvojici na sebe narazí Dukla Praha a Lovosice. Naopak o udržení v lize si to rozdají házenkáři Jičína proti poslednímu Přerovu a tým Zlína proti Litovli. Play-off i play-out se bude hrát na tři vítězné zápasy. První dvě utkání jsou na programu 28. a 29. března a obě se odehrají na palubovce lépe postaveného týmu v základní části. Poté se série přesune na hřiště soupeře. Případný pátý zápas se uskuteční opět v domácím prostředí týmu, který se v tabulce základní části umístil výše.

Klíčová slova: házená, KP Brno, Cement Hranice, play-off