09.05.2015 21:20


Brněnští házenkáři zahodili zklamání, teď vedou v sérii o bronz

Autor: Havel Adam | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Neproměnit první sedmičku? Sebevražda. Jenže v případě brněnských házenkářů to neplatí. Královopolští hráči dotáhli první duel v sérii o bronz k rozstřelu, když po šedesáti minutách byl stav 31:31. Domácí Mičola se postavil k úvodní sedmičce, ale nedal. Na scénu vstoupil brankář Jiří Bavlnka, který však rovněž vychytal střelce a vrátil Brnu naději. Tu už jeho spoluhráči nepustili a ujali se vedení v klání na tři vítězná utkání proti týmu Karviné.

Audio

    Hodnocení utkání brněnského trenéra A. Titkova.
         
    Autor: Adam Havel

Brno – V úvodním utkání série o třetí místo rozhodovaly sedmimetrové hody. Karviné se povedlo třicet minut, Brnu rovněž. Výsledkem toho byla remíza. Na řadu přišel rozstřel, jenž musel určit vítěze, který získá první bod na cestě za bronzem. Brňané se hledali především v první půli a nemohli najít motivaci po promarněné šanci na finále. Ale druhý poločas je nakopl a začali předvádět opět hru, kterou se v domácím prostředí prezentovali celý rok. „Dostali jsme dlouho volno, což nám po psychické stránce hodně pomohlo. Na začátku nám to ještě tolik nešlo, hlavně v obraně. Ve druhé části už jsme se ale zvedli a vítězství nás motivuje do dalších duelů,“ řekl brněnský gólman Bavlnka.

ROZUZLENÍ. Radek Mráz se stal prvním úspěšným střelcem v rozstřelu a ukázal svému týmu směr, kterým se má vydat. A vyšlo to. Foto: Adam Havel

Právě na něj už tradičně Královo Pole vsází. Svými zákroky občas udivuje všechny soupeře a svou kvalitu znovu potvrdil v sobotu. „Myslím si, že stejně jako ve velké části sezony, jsme zvítězili díky Jirkovi. Chytal výborně,“ chválil svého brankáře brněnský trenér Andrej Titkov.

Bavlnka se stal také ústřední postavou při rozstřelu, když zneškodnil hned tři ze čtyř pokusů Karviné. „Věřil jsem si, i když jsme začínali a nedostali se do vedení. Šel jsem do brány úplně v klidu, chtěl jsem mužstvo zvednout po psychické stránce. To se mi povedlo a pak už to kluci střelecky zvládli,“ povídal hrdina sobotního večera.

Jenže do smíchu Jihomoravanům nebylo po celé utkání. V úvodu pustili soupeře do vedení, leckdy i o čtyři branky. „Ukázali jsme, že Brno můžeme přehrát. Sedmičky už jsou pouze o štěstí a myslím, že právě šťastnější mužstvo vyhrálo, nikoli lepší. Bavlnka byl razantně proti, abychom uspěli naopak my,“ oznámil karvinský kouč Jaroslav Hudeček.JAKO V NAGANU. Házenkáři Králova Pole se pro štěstí při sedmičkách drželi kolem ramen jako legendárně hokejisté v Naganu, kde vyhráli olympiádu. Brňané uspěli v prvním zápase série o bronz. Foto: Adam Havel

S tímto výrokem souhlasil také domácí trenér. „V obou poločasech jsme skórovali jako první, ale potom nás Karviná trestala za školácké chyby. Bojuje se o závěrečné umístění, nesmíme se porážet sami,“ upozornil Titkov.

Jeho svěřenci hledají motivaci velmi těžko, jelikož v semifinálové sérii s Lovosicemi vedli 2:0 na utkání a viděli se v boji o titul. Jenže Severočeši třemi výhrami v řadě otočili vývoj a probojovali se do finále. Brno tak odsoudili do souboje o třetí příčku. „Hodně nás to vyčerpalo. Ale i po tak těžké sérii bojujeme a nic nevzdáváme,“ uvedl Titkov. „Hraje se hodně útočně, čemuž jsme se přizpůsobili pomaleji. Druhý poločas nás nabudil a chceme v Brně nastolit dobu bronzovou,“ dodal Bavlnka.

Sotva tedy skončil první zápas, házenkáři už se musí pořádně připravit na odvetu. Ta startuje v neděli od pěti hodin odpoledne opět v Brně v hale ve Vodově ulici. Královopolští do ní půjdou s vedením 1:0. „Doufám, že budeme hrát líp než v sobotu. Jsme posilnění důležitou výhrou, kterou jsme si vybojovali zlepšeným výkonem. Snad na něj navážeme,“ uzavřel královopolský brankář.

Handball KP Brno – Baník Karviná 32:31 (13:15)

Nejvíce branek: Hanták 9, Dostalík 6, Aspiridi 5/4 - Chudoba 11, Frančík 4, Paululík 3, Užek 3. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 4/4 – 3/2. Vyloučení: 4:4. Diváci: 318. Stav série: 1:0.

Klíčová slova: házená, play-off, bronz, brno, karviná

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.