05.03.2012 20:00

Brněnští Buldoci rozdrtili Havířov

Autor: Tomáš Janota | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Bulldogs Brno narazili v posledním kole základní části florbalové Fortuna extraligy na Torpedo Havířov. Hosté nechali odpočívat řadu klíčových hráčů, což se podepsalo na konečném výsledku. Buldoci neměli s oslabeným soupeřem slitování a uštědřili mu vysoký debakl.

Brno
 Florbalisté Bulldogs Brno přivítali v závěrečném 22. kole základní části florbalové extraligy Torpedo Havířov. Obě mužstva měla již před zápasem účast v play-off zajištěnou, a protože si ve florbale nejlepší čtyři celky základní části vybírají soupeře pro čtvrtfinále, odehrál se ve Vodově hale v Brně téměř přátelský zápas. Havířov mohl skončit nejhůře na 8. místě. Brno by se v případě výhry a ztráty Mladé Boleslavi v zápase s Ostravou posunulo na 5. příčku a o dvě místa vylepšilo svůj loňský výsledek.

Havířovské Torpedo bylo pod permanentním tlakem domácích.Právě větší motivace tvořila základní rozdíl mezi oběma celky. Buldoci vlétli do zápasu jako uragán. Měli častěji míček na svých holích a v 5. minutě vedli už 2:0. Nejprve potrestal chybu v obraně hostů Martin Koutný a hned vzápětí ho napodobil jeho mladší bratr Jiří. V 16. minutě zvyšoval Veselý a o pár vteřin později se podruhé trefil Jiří Koutný. Hosté z Havířova se ale nevzdali a minutu před koncem třetiny skóroval Szász na 4:1.

Kdo čekal ve zbytku zápasu hon Torpeda za vyrovnáním, byl zklamán. Hosté sice vstoupili do 2. části s odhodláním, jejich tlak však vyústil pouze ve faul Suszka na Štěpánka, který musel být s otřesem mozku odvezen do nemocnice. V obraně hostujícího mužstva nadále vládl zmatek. Navíc se hráči Havířova nechávali zbytečně vylučovat, čehož domácí Buldoci dokázali využít. V 22. minutě se poprvé v zápase trefil Ondráček. O minutu později se dorážkou z bezprostřední blízkosti zapsal mezi střelce i Komínek. Ve 24. minutě měl šanci zkompletovatl hattrick Jiří Koutný, jenže havířovský gólman Kotula jeho samostatný nájezd zlikvidoval. Hned vzápětí ho ale z branky vyhnal Ondráček, když potrestal další z nedovolených zákroků hostů. Ovací se přece jen dočkal i Jiří Koutný, který při přesilové hře dokonal hattrick. Jeden z diváků ho odměnil i vhozenou čepicí, jak tomu bývá dobrým zvykem v NHL.

Tribuny byly zaplněny velice solidně.V úvodu 3. třetiny sice necelé čtyři stovky diváků viděly snahu Havířova zápas alespoň trochu zdramatizovat, jenže domácí pozorně bránili a Kadlec z protiútoku zvýšil na 9:1. Poslední branku vstřelil v 53. minutě Luděk Ondráček, také si připsal hattrick a obsadil konečné 2. místo mezi extraligovými střelci.

Zdecimovaný Havířov si tak z Brna odvezl potupnou desítku". Domácí ale zvítězili zcela po zásluze, po celé utkání byli lepším týmem, což potvrdil i trenér Rudolf Škubal. „V zápase, v němž už o nic nešlo, jsme byli lepší," uvedl. Vzhledem k porážce Mladé Boleslavi se Buldoci posunuli v tabulce na konečné 5. místo.

Ihned po skončení všech zápasů posledního kola florbalové Fortuna extraligy si týmy na 1. až 4. místě vybraly své soupeře pro čtvrtfinále play-off. Bulldogs Brno si stejně jako v minulém roce zvolill 2. tým základní části, 1. SC WOOW Vítkovice. Buldoci tak budou mít jedinečnou šanci oplatit Vítkovicím loňskou porážku 1:3 na zápasy a utnout sedmileté čekání na postup do semifinále. Série začíná 10. března ve Vítkovicích a hraje se na čtyři vítězné zápasy.

Klíčová slova: florbal, Buldoci, Havířov,