24.11.2013 22:38

Brněnští Buldoci porazili florbalisty Kladna

Autor: Markéta Chrástková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Florbalová extraliga letos zažívá nečekané výsledky. Vždy obávané Vítkovice se pohybují pouze ve středu tabulky, zatímco první místo s přehledem kontrolují pražské Střešovice. Ostatní týmy zatím vyčkávají a snaží se udržet v dosahu čela tabulky.

Brno – V rámci čtrnáctého kola mužské florbalové extraligy se brněnští Buldoci utkali v hale ve Vodově ulici s předposledním Kladnem. Domácí hráči potvrdili roli favoritů a před početným domácím publikem zvítězili 5:3.

Úvod zápasu vyšel lépe brněnským Buldokům, kteří dlouho kontrolovali míček, avšak žádné velké šance si nevytvořili. První změnu skóre v deváté minutě odmítl domácí útočník Jakub Mendrek, který netrefil soupeřovu odkrytou branku. Buldoci následně stupňovali tlak, který vedl k vyloučení kladenského obránce Radima Fořta za opakované přestupky. Domácí v přesilovce ostřelovali brankáře Jakuba Výtiska celé dvě minuty, ale ten svými zákroky Kladno podržel. Osmnáctá minuta byla ve znamení velké šance kladenského útočníka Filipa Pacana, který však trefil pouze tyčku.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji soupeři, jejichž střelecké pokusy musel na poslední chvíli likvidovat brankář Filip Kejík. Na opačné straně opět vynikl kladenský Výtisk, který vyrazil míček mířící do brány maskou. Ve 29. minutě mohli diváci poprvé slavit. Petr Kadlec přihrál obránci Marku Pexovi a ten svou přesnou střelou poslal domácí do jednobrankového vedení. O tři minuty později však brněnskou euforii zchladil kladenský Dušan Přívara, jehož nahozený míček se odrazil od domácího obránce přímo do branky. Ve 34. minutě byl za sekání vyloučen střelec první branky Pexa. Soupeři ale tuto přesilovou hru nevyužili, a tak Buldoci odpověděli úspěšným přečíslením dva na jednoho. Jakub Mendrek zvyšoval na 2:1. V závěru druhé třetiny ještě upravil skóre na 3:1 útočník Luděk Ondráček po přihrávce od Petra Jeskiho.

Na začátku třetí třetiny se po špatné rozehrávce hostů odrazil míček k Jakubu Mendrekovi a ten se tváří v tvář brankářovi nemýlil, 4:1. O pouhých třicet vteřin později využil rozhozené obrany David Coufal a zvýšil tak už na 5:1 pro domácí. Kladenští se však nevzdali a brzy snížili na 5:2 díky přesné střele Filipa Pacana k delší tyčce. V 55. minutě si vzali soupeři první oddechový čas, který vedl ke hře v šesti hráčích bez brankáře. Svou taktiku vzápětí hosté zužitkovali, když útočník Ondřej Slivka zaznamenal třetí kladenský gól. Následovalo dlouhé obléhání brněnské branky až do 59. minuty, kdy Dušan Přívara fauloval v úniku domácího Luďka Ondráčka, a Buldoci měli k dispozici standardní situaci. Tu už sice nevyužili, ale ubránili se tlaku soupeře a porazili ho 5:3.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni oba brankáři, za brněnský tým Filip Kejík, v kladenském dresu Jakub Výtisk.

Klíčová slova: florbal, Bulldogs Brno, FBC Kladno