14.03.2016 16:09


Brněnským florbalistkám po domácích prohrách skončila sezóna

Autor: Markéta Weinlichová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Florbalistky Židenic sehrály o víkendu na domácí půdě dva čtvrtfinálové zápasy play-off extraligy žen proti soupeřkám z pražského Chodova. Po prvních zápasech v Praze měly Brňanky na kontě dvě prohry, a aby vrátily sérii zpět do hlavního města, potřebovaly vyhrát alespoň v jednom domácím utkání. V sobotním zápase ale prohrály 1:14, v nedělním pak 0:10 a letošní sezóna pro ně končí.

Brněnské flotbalistky v obranné akci (Foto: Markéta Weinlichová)


Brno – Brněnské florbalistky nastoupily o víkendu v městské sportovní hale proti soupeřkám z Chodova. Toho, že čtvrtfinálová série nebude jednoduchá, si byly hráčky Židenic vědomy už před prvním utkáním a zápasy v Praze to jen potvrdily. Brňanky prohrály nejprve 1:14, ve druhém zápase pak 2:7. Před odvetou v domácím prostředí ale nic nevzdaly a jejich cílem bylo zvítězit a prodloužit tak sérii o další utkání.

Sobotní střetnutí skončilo stejným výsledkem jako první zápas čtvrtfinále, když hostující tým deklasoval domácí v poměru 14:1. Nedělní duel byl tak pro domácí poslední šancí odvrátit konec sezóny. Po bojovném výkonu za velké podpory fanoušků však prohrály 0:10 a do boje o titul mistryň republiky už nezasáhnou. „Bohužel v každém ze zápasů nám utekla jedna třetina takovým způsobem, že bylo o výsledku takřka rozhodnuto. Přesto jsem ráda, že jsme si s Chodovem mohly zahrát, protože nám nastavil to nejkritičtější zrcadlo, jaké je v tuzemských podmínkách možné. Všichni kolem týmu si musí uvědomit, že úspěch je výsledkem tvrdé práce,“ sdělila trenérka domácích Petra Prouzová.

Jedinou střelkyní Židenic v domácích zápasech byla Martina Valehrachová, která byla zároveň v sobotu vyhlášena hráčkou utkání. „V první třetině se nám dařilo asi deset minut, pak soupeř vstřelil několik branek a náš výkon šel dolů. Spousta našich hráček hraje teprve druhou sezónu, takže nás ovlivnila i nervozita, nedokázaly jsme podržet míček a Chodov to trestal,“ podělila se o své dojmy Martina Valehrachová.

Spokojená s výsledkem série mohla být hostující trenérka Michaela Marešová, jejíž svěřenkyně si dvěma výhrami v Brně zajistily postup do semifinále. „V dnešním zápase jsme kladly důraz na to, abychom zvládly druhý víkendový zápas odehrát stejně kvalitně jako ten první, což se nám v Praze nepovedlo. Projevila se naše kondiční, technická i taktická převaha. Rozhodly jsme v první třetině a zbytek zápasu už jsme si jen pohlídaly, proto ve třetí třetině nedošlo k většímu nárůstu skóre,“ okomentovala zápas trenérka Chodova Michaela Marešová.

Zatímco hráčkám Židenic sezóna skončila, Chodovské čeká semifinálová série s jedním z týmů, které úspěšně postoupily ze čtvrtfinále. Těmi jsou družstva Vítkovic, Bohemians Praha a Herbadentu Praha, jejichž hráčky ukončily stejně jako Chodov své série v nejkratším možném čase.

Klíčová slova: florbal, čtvrtfinále, play-off, Brno, Praha

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.