07.11.2012 21:58


Brněnský veletrh JobChallenge navštívily tisíce studentů

Autor: Alice Brzoňová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Uplatnění na trhu práce je aktuální téma pro většinu vysokoškoláků. Těm brněnským dnes pomohl s hledáním veletrh, který se konal ve Wannieck Gallery. Celý den mohli studenti navštěvovat stánky vystavujících firem a zkoumat nejisté vody trhu práce.

Brno Na letošním ročníku veletrhu JobChallenge se představilo více než šedesát významných společností. Jejich zástupci studentům a absolventům radili, jak se uplatnit po ukončení studia a nabízeli jim nejrůznější pracovní příležitosti.Veletrh se konal v brněnské Wannieck Gallery. Foto: Alice Brzoňová

Našim cílem je poskytnout uchazečům co nejširší spektrum oborů. Oslovili jsme firmy s různým zaměřením, hledající pracovníky na rozličné pozice,“ uvedla organizátorka akce Eliška Gončarová.

Oproti loňskému roku se návštěvníci veletrhu dočkali mnohých zlepšení. Šestý ročník nově přinesl výrazné rozšíření doprovodného programu. Studentům s orientací na trhu práce pomohly i pořádané přednášky, workshopy a semináře, které organizátoři letos nově rozdělili do tří panelů. Přednášky a semináře zaměřené na zaměstnání a podnikání se uskutečnily přímo v prostorách Wannieck Gallery, panel osobního rozvoje pak v přilehlé kavárně Café Práh.
„Návštěva veletrhu pro mě byla určitě přínosná, uvědomila jsem si, že mám na sobě pracovat už během studia, abych po škole měla větší možnosti. Obzvláště jsem ocenila přednášku o prokrastinaci a psaní životopisu,“ řekla studentka Marcela Poledňová.

Akce se konala pod záštitou rektorů tří největších brněnských univerzit, tedy Masarykovy univerzity, Vysokého učení technického v Brně a Mendelovy univerzity. Všechny aktivity související s veletrhem byly zdarma.
Samotný veletrh byl vyvrcholením celé události, už od pondělí bylo možné navštívit akce doprovodného programu a to na půdě všech tří pořadatelských univerzit. Jedno z největších lákadel doprovodného programu byla i akademická debata v rámci oblíbeného studentského projektu Masarykovy debaty. Významné osobnosti tentokrát diskutovaly na téma „Nabídka oborů na VŠ by měla odpovídat poptávce na trhu práce.“ Po sečtení hlasů závěrečného hlasování se ukázalo, že nadpoloviční většina přítomných studentů s touto tezí nesouhlasí. 

Klíčová slova: univerzity, absolventi, zaměstnání, JobChallenge, veletrh

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.