06.04.2017 16:18


Brněnský baseball je na vzestupu, na prvních zápasech extraligy byly tribuny pro stovky fanoušků malé

Autor: Adam Košir | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Baseball je v Česku sportem na vzestupu. Dokazují to nejen plné tribuny diváků na prvních extraligových zápasech nové sezony, ale i velmi dobré umístění České republiky ve světovém baseballovém žebříčku, kde nově obsadila třetí místo v Evropě za Nizozemskem a Itálií. Celosvětově jí patří třinácté místo před Panamou a Dominikánskou republikou.

Hroši Brno porazili Techniku dvakrát v prodloužení; na pálce Jiří Klusáček z Techniky Brno

Brno – O víkendu zahájili čeští baseballisté svou sezónu prvními extraligovými zápasy. Brno má v nejvyšší lize celkem tři zástupce, a to dlouhodobě nejúspěšnější tým domácí scény Draky Brno, dále naději do budoucna Hrochy a zkušenou Techniku Brno. Zatímco Draci si s nováčkem soutěže z Blanska poradili ve dvou odehraných zápasech bez větších potíží, ve velkém derby rivalů mezi Hrochy a Technikou muselo v obou případech rozhodovat prodloužení. V tom se pokaždé radoval tým Hrochů, a proto po prvním víkendu společně s Draky a pražskými Eagles vévodí tabulce extraligy.

Draci si poradili s nováčkem bez potíží, ideální hru ale nepředvedli

Draci Brno zahájili sezonu dvěma výhrami nad Olympií Blansko, která je letos v extralize nováčkem. Začátek prvního zápasu nabídl vyrovnanou hru a skóre bylo dlouho 1:0 pro Brňany, ale po chvíli převzali otěže Draci. Ti se nenechali o povinná vítězství připravit, přestože se v jejich hře objevovaly chyby, které by u loňských extraligových mistrů málokdo čekal.

Za tým Draků odházel velkou část zápasu mladý talent Ondřej Furko a ve své letošní premiéře nedovolil soupeři ani jednou skórovat. Z blanenských hráčů je třeba vyzdvihnout výkon Davida Farkaše, který hraje s velkým hendikepem, protože má pouze jednu ruku. Přesto patřil k nejlepším hráčům na hřišti, když během dvou zápasů dokázal třikrát dobře odpálit a dostat se na metu. Při jednom z odpalů se mu povedlo stáhnout bod, který byl za celý víkend pro Blansko jediný. Draci zvítězili před plnými tribunami nad blanenským nováčkem vysoko 8:0 a 12:1.

Hroši s Technikou se postarali o napínavé zápasy, rozhodly však pevné nervy a hroší kůže

Nejvíce fanoušků si však našlo cestu na zápasy, kde změřili síly brněnští rivalové Technika Brno a Hroši Brno. První zápas se hrál před plnými tribunami na domácím hřišti Techniky na Kraví hoře. Ještě více lidí však přišlo na druhý zápas do jundrovského areálu Hroch. Diváci museli být nadšení, protože hráči v obou zápasech připravili početnému obecenstvu napínavý zápas, který dospěl až do prodloužení. Pevné nervy v něm pokaždé předvedli Hroši Brno, kteří, díky kombinaci mladých hráčů a několika zkušených amerických posil, dovedli zápasy do vítězného konce v poměru 8:7 a 5:4 pro Hrochy.

Českému baseballu kralují moravské kluby a návštěvnost tomu odpovídá

Jižní Morava je dlouhodobě považována za českou baseballovou velmoc. Je zde nejvíce týmů v mládežnických kategoriích, tři extraligové a nejúspěšnější tým české baseballové historie Draci Brno. Také zástupci extraligových týmů se pomalu začínají přizpůsobovat zvýšenému zájmu o tento sport. „Chtěli jsme diváky nalákat na kvalitní baseball, ale také na doprovodný program. Náš slavnostní nadhoz například hodil známý brněnský raper MC Gey a diváci se velmi bavili,“ zhodnotil reprezentant a druhý metař Hrochů Brno Jakub Ondráček. „Baseball je divácky atraktivní sport, jen je potřeba ho lidem v Česku představit a udělat pro ně každý zápas zajímavou událostí,“ doplnil Ondráček.

V následujících zápasech změří síly Hroši Brno s Olympií Blansko, Draci vyzvou loňského finalistu – pražskou Kotlářku – a Technika se jako favorit postaví proti Třebíči Nuclears, druhému letošnímu nováčkovi soutěže.

Klíčová slova: baseball, baseballová extraliga, Hroši Brno, Draci Brno, Technika Brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.