08.11.2013 11:51


Brněnské výstaviště žije sportem, tentokrát bez cyklistů

Autor: Tomáš Lupínek | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Brněnské výstaviště hostí tento týden spolu s dalšími akcemi i veletrh Sport Life Brno. Organizátoři pro diváky kromě obvyklé prodejní expozice sportovního vybavení přichystali bohatý doprovodný program. Zájemci se tak mohou zúčastnit řady workshopů, vyzkoušet si lanové překážky, nebo zhlédnout outdoorové filmy.

Audio

    Sportovci představují Drytooling, skialpinismus, Parkour a Pole Dance.
         
    Autor: Tomáš Lupínek


Návštěvníci si mohou vyzkoušet aktivitu zvanou drytooling. FOTO: Tomáš Lupínek

Brno – Současné trendy ve sportovním vybavení mohou tento týden obdivovat návštěvníci brněnského výstaviště. Od 7. do 10. listopadu tam pořádají veletrh Sport Life Brno, ve kterém se mohou zájemci zúčastnit řady doprovodných akcí. Veletrh se koná společně s výstavou obytných vozů Caravaning Brno a prezentací vysokých škol Gaudeamus.

Na veletrhu Sport Life mohou návštěvníci využít bohatého programu, který si pro ně organizátoři připravili. Přímo v pavilonu V, kde jsou umístěny prezentace vystavovatelů, si mohou zájemci vyzkoušet jízdu přes lanové překážky, jízdu na lanovce nebo aktivitu zvanou drytooling. „Jedná se o cvičnou stěnu, na které si může každý vyzkoušet, jaké to je lézt na ledu,“ řekl člen personálu atrakce Ondřej Straka. „Rozhodně to mohu doporučit všem, co si chtějí zamakat a pořádně se zničit,“ popsal své dojmy návštěvník Martin Křížek. Milovníci vodních sportů mohou vyzkoušet například trenažér jízdy na surfu. „Má to lidem přiblížit, jak se chová surf na vlnách, ale skutečnosti se to příliš nepodobá,“ popsal člen obsluhy.

Součástí programu jsou i ukázky různých sportů. FOTO: Tomáš Lupínek

Vedle doprovodných aktivit trvajících po celou dobu akce můžou návštěvníci zajít na cestovatelské přednášky, festival filmů o zimních sportech nebo běžecký závod. „Zítra se sem ještě vrátím s dcerou, abychom se podívaly na nějaká taneční vystoupení,“ řekla návštěvnice Dita Solfronková.  Dětem bude mimo jiné věnován i blok s názvem Bezpečně na kole, jenž má malé cyklisty naučit, jak se chovat v krizových situacích. V sobotu bude na programu závod v boulderingu, tedy v extrémním lezení na umělé stěně. „Původně jsem se chystal jen na prohlídku stánků a sobotní závod, na který jsem se přihlásil. Když je tady ale tolik věcí, možná si ještě něco vyberu,“ řekl student Martin Matěj.

Zatímco pavilon V, v němž sídlí veletrh Sport Life, připomíná spíše zábavní park, souběžně probíhající výstava obytných vozů se nesla ve formálním duchu. Pozornost návštěvníků si však muži v kravatách příliš nezískali. Zklamaní mohou být milovníci cyklistiky, kteří si oblíbili výstavu Bike Brno. Ta se každoročně konala souběžně s veletrhem Sport Life, letos ji však organizátoři neuspořádali.

Klíčová slova: sport, sport life, outdoor, veletrh, bvv,brněnské výstaviště

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.