30.03.2011 09:07


Brněnské výstaviště přilákalo roboty a elektromobily z celého světa

Autor: Jakub Fabík | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Svět elektroniky a elektrotechniky se stejně jako ostatní moderní obory vyvíjí překotnou rychlostí, pro laika tedy může být těžké tento vývoj sledovat. Nejen proto se každý rok koná veletrh Amper, jenž představuje široké veřejnosti ty nejnovější elektronické přístroje a nástroje, které se na trhu objevily.

Robot Advee.Brno - Interaktivní robot Advee, jenž kromě představování reklam umí i vtipkovat, se včera stal jednou z hlavních atrakcí, které přilákaly návštěvníky a vystavovatele z celého světa na zahájení veletrhu Amper. To se odehrálo v prostorách brněnského výstaviště, kde se koná i celý veletrh, který se zaměřuje na elektroniku a elektrotechniku. Návštěvníci se mohou až do pátku seznámit s novinkami a zajímavými výrobky, které se v tomto oboru za poslední rok urodily.

Mezi společnostmi zabývajícími se elektronikou má tento veletrh dobré jméno, a to především díky tradičně silné mezinárodní účasti. Ani letošní rok není výjimkou. Své produkty přijeli do Brna představit vystavovatelé z celkem čtyřiadvaceti zemí. „Na Amper jezdíme již několikátým rokem, a to proto, že se na něj sjíždějí firmy z celého světa. To nám umožňuje uzavřít mnohem zajímavější obchody, než které bychom dokázali uzavřít z naší kanceláře,“ sdělil jednatel společnosti zabývající se ochranou pracovišť před statickou elektřinou David Rösner.

Výraznou změnou oproti minulým ročníkům bylo přesunutí celého veletrhu z Prahy do Brna. „Přesunuli jsme jej do nových prostor zejména z důvodů kapacitních, ale i kvalitativních. Brněnské výstaviště je nesporně důstojnější prostor pro veletrh takového významu, jaký Amper má,“ vysvětlila manažerka veletrhu Martina Procházková. Tuto změnu však ocenili nejen pořadatelé, ale i vystavovatelé. „Přesun veletrhu jsme přijali s povděkem. Brněnské výstaviště nám nabízí lepší vystavovací prostory než ty pražské, které měly mnoho neduhů,“ dodal Rösner.

Návštěvníci veletrhu si tak mají možnost prohlédnout nejen již zmíněného interaktivního robota. Jsou tu i další zajímavá elektronická zařízení, od vylepšených verzí známého dvoukolového vozítka Segway až po sportovní elektromobil Tesla Roadster, který umí dosáhnout rychlosti větší než dvě stě kilometrů za hodinu. Na veletrhu budou také různé doprovodné akce, například v podobě přednášek o cenové budoucnosti v oblasti energií, kterých se zúčastní ministři průmyslu a obchodu z Česka i Slovenska.

Klíčová slova: Amper, veletrh, výstaviště, elektronika, robot, elektromobil

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.