13.04.2011 15:33


Brněnské výstaviště obsadili stavební odborníci

Autor: Jakub Fabík | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Bojíte se dalších povodní nebo plánujete stavbu pasivního domu? Pokud ano, můžete se inspirovat na jarních stavebních veletrzích, které byly tento týden zahájeny v Brně. Letošní nabídka vystavovatelů je opravdu široká, od interiérových studií až po instalaci solárních zařízení.

Laserová harfa. Autor: Jakub FabíkBrno - Výstava stavební techniky nové generace, ale i klavír, který nepotřebuje ke hraní muzikanta. To jsou pouze některé z atrakcí, kterými lákali organizátoři návštěvníky na zahájení jarních Stavebních veletrhů v Brně. Brány brněnského výstaviště byly od úterka otevřeny všem, kteří se zajímají o nejnovější trendy v bydlení a stavebnictví. „Na to, jak nudně název veletrhu zní, je to tu opravdu zajímavé a zábavné. Nejvíce se mi asi líbila laserová harfa designéra Ondřeje Puchty,“ zhodnotila veletrh jedna z návštěvnic devatenáctiletá studentka Petra.

Díky spojení několika menších veletrhů do jednoho velkého projektu se organizátorům povedlo obsáhnout opravdu rozmanitou paletu odvětví spojených s bydlením. Veletrhy tak zaznamenaly již v prvních dnech velkou návštěvnost, což si pochvalovali hlavně vystavovatelé. „Veletrh naprosto splňuje naše očekávání. V mnoha směrech si ho dovolím přirovnat k podobným akcím, kterých jsme se zúčastnili v Lyonu a jiných městech západní Evropy,“ pochválil pořadatele zástupce společnosti zabývající se výrobou zastřešení bazénů Oldřich Dvořák.

Jedním z hlavních témat letošního ročníku stavebních veletrhů je celosvětově atraktivní problematika energeticky úsporného stavění, úspor energií a vytápění. Na místě jsou k dispozici odborníci ochotní poradit návštěvníkům třeba v tom, jak si správně zažádat o státní dotaci z programu Zelená úsporám. Další součástí doprovodného programu jsou přednášky zabývající se protipovodňovou ochranou či stavbou bezbariérových budov.

Veletrh zůstane pro návštěvníky otevřen až do soboty. Další informace jsou k nalezení na jeho webových stránkách, kde je mimo jiné zájemcům umožněno se zaregistrovat, a tím si snížit cenu vstupenky o třicet korun na konečných stodvacet korun.

Klíčová slova: veletrh, výstaviště, stavební

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.