29.10.2013 20:56

Brněnské volejbalistky sestupují do Challenge Cupu

Autor: Markéta Chrástková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Volejbalistky Brna prohrály i svůj druhý zápas proti ázerbájdžánskému Lokomotivu Baku a sestoupily tak do nižší soutěže Challenge Cupu.

Autor: Markéta Chrástková

Brno – Postup do dalšího kola evropského poháru CEV zůstal pouze přáním, a tak se volejbalistky z Králova Pole budou prát o další mezinárodní úspěchy ve druhém evropském poháru Challenge Cup. Zápas s ázerbajdžánským Lokomotivem Baku začaly lépe domácí hráčky, především zásluhou výborné práce na bloku. Soupeřky však v průběhu prvního setu přidaly na útočné razanci a srovnaly skóre na 8:8. Od tohoto stavu byly hráčky Lokomotivu na hřišti dominantním týmem a postupně si vytvořily až šestibodový náskok. Brňankám se podařilo díky vynikajícímu výkonu libera Markéty Chlumské snížit na rozdíl tří bodů 19:22, ale soupeřky už si výhru v prvním setu pohlídaly a zvítězily 21:25.

Začátek druhého setu byl vyrovnaný, oba týmy střídaly úspěšná zakončení. Od stavu 4:6 však začal náskok ázerbájdžánského týmu opět narůstat až na rozdíl šesti bodů. Domácí hráčky se snažily kontrovat pomocí dvojbloků, ovšem zkažené podání a několik nepřesných útoků je opět srazilo k zemi. Za stavu 9:16 zaznamenaly soupeřky přímý bod z podání, který přinutil domácího trenéra vzít si oddechový čas. Ten však ke změně nepomohl, až později se Královopolanky vzepřely a získaly čtyři body v řadě. Ty jim ovšem v závěru setu nestačily a prohrály 22:25.

Do třetího setu vstoupily domácí hráčky dvěma zkaženými útoky, brzy se však vzpamatovaly a držely se soupeřem krok. Za stavu 7:5 dokonce brněnské hráčky vedly, vzápětí ale soupeřky získaly tři body v řadě a vedení se vrátilo na jejich stranu. Oba týmy poté úspěšně zakončovaly své útoky až do skóre 18:18. Královopolanky nechtěly dát Lokomotivu vítězství zadarmo a začaly více riskovat. Risk se jim vyplatil pouze do stavu 20:20, kdy se dvě brněnské hráčky nedorozuměly, což je stálo vedení a nakonec i celý set. Ázerbájdžánky poté i kvůli nervozitě domácích volejbalistek zaznamenaly pět bodů v řadě a získaly tak poslední třetí set 20:25.

Brňanky tedy po srdnatém výkonu podlehly v odvetě na domácí palubovce soupeřkám 0-3 na sety a v prosinci si tak zahrají v Challenge Cupu proti ruskému týmu Zarechie Odintsovo.

Klíčová slova: VK Královo Pole Brno, Lokomotiv Baku, volejbal, Challenge Cup