30.04.2013 18:15


Brněnské házenkářky vybojovaly postup do první ligy, ale chybí jim peníze

Autor: Adéla Beranová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Házenkářky týmu TJ Tatran Bohunice si o víkendu zajistily možnost postoupit do první ligy, narážejí ale na problém se sponzory a financováním.

Brno – V sobotu zvítězily házenkářky brněnského týmu TJ Tatran Bohunice v Karviné o šest bodů, čímž se definitivně posunuly na první místo druholigové tabulky a otevřely si dveře do první ligy. „Celou dobu jsme měly převahu. Na konci poločasu jsme sice udělaly pár chyb, ale ve druhé půli jsme nastoupily odhodlaně a pak už mělo utkání jednoznačný průběh,“ zhodnotila zápas jedna z hráček Martina Marková.

Vedení týmu teď řeší peníze. První liga stojí mnohem víc hlavně kvůli cestovnému. „Ve druhé lize jsme jezdily nejdál dvakrát za sezonu do Karviné, ale prvoligové zápasy se hrají v Praze a třeba i v Plzni,“ říká Marková a dodává, že tam by nemohly jezdit auty. „Myslím si, že žádná z nás nemůže řídit do Plzně a zpátky a přitom podat maximální výkon na hřišti,“ říká hráčka.

Trenérka Lenka Kristová teď uvažuje o přátelském utkání s týmem z Havlíčkova Brodu, který je druhý od konce v prvoligové tabulce. „Změřily bychom s nimi síly a poznaly, jestli na vyšší soutěž máme,“ říká Kristová. Hráčky se podle Martiny Markové shodnou na tom, že mají dobrou obranu. „Problém je v trénincích. Sice je máme stejně často jako některé prvoligové týmy, tedy dvakrát týdně, ale u nás tam oba dny chodí opravdu málokdo. Je problém to skloubit se školou a prací a k tomu obětovat jeden den víkendu na zápasy,“ myslí si Marková.

V posledním zápase se utkají brněnské házenkářky v sobotu v sedmnáct hodin s týmem Olomouce. „Zápasy u nich byly nepříjemné, jejich fanoušci jsou sprostí, takže jim to rozhodně nehodláme ulehčovat,“ říká bojovně Marková.  

Klíčová slova: TJ Tatran Bohunice, házená, házená ženy Brno

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.