30.09.2013 11:33

Brněnské házenkářky odehrály první utkání v první lize žen

Autor: Martina Marková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Na soupeře, kteří v loňské sezóně hájili přední pozice tabulky – ostravskou Porubu a pražskou Slávii, narazily v prvních dvou prvoligových kolech brněnské házenkářky. Za sebou již mají hráčky TJ Tatran Bohunice první domácí utkání a včera absolvovaly svůj první venkovní zápas. Do první ligy postoupily ženy po šestileté odmlce.

Brno, Praha – V prvním domácím utkání nastoupil proti brněnským házenkářkám celek obhajující loňskou čtvrtou pozici – Poruba. „Už první minuty zápasu nám ukázaly, že v první lize se bude hrát rychlejší a hlavně tvrdší házená, než na jakou jsme byly z předchozích sezón zvyklé,“ řekla střední spojka Eva Janoušková. Brněnské ženy se tím však nenechaly zaskočit a celou první polovinu zápasu vedly. První poločas skončil výsledkem 12:10 pro domácí tým.

Brněnské házenkářky předvedly bojovný výkon. Foto: Martina Marková.Do druhé třicetiminutovky nastoupil lépe zkušenější soupeř. Zatímco domácí hráčky neproměnily několik šancí, ostravský celek hrál dále svou házenou. Herní vyrovnanost soupeře se nakonec stala Brňankám osudnou. V posledních minutách už pouze dotahovaly náskok soupeře, který nakonec vyhrál nejtěsnějším možným náskokem 23:24. „Na úvod sezóny jsme rozhodně nepředvedly špatný výkon. Ukázaly se chyby, na kterých budeme muset zapracovat. V první lize si nemůže dovolit mít desetiminutové „hluché“ místo, během kterého nedáme gól,“ okomentovala výsledek zápasu Janoušková.

Včera zavedl los brněnské hráčky na hřiště loňského vicemistra z pražské Slavie. Mladé a běhavé Pražanky trestaly už od počátku každou soupeřovu chybu. „Bylo vidět, že holkám nesedl vůbec herní míč. Tolik nepřesných přihrávek a ztrát jsem u nich ještě neviděl,“ upozorňoval fanoušek brněnského celku Martin Spálenka. Slávistky po celou dobu prvního poločasu zvyšovaly svůj náskok. Po prvních třiceti minutách byl stav utkání 17:12.

Ani v druhé půlce utkání nedovolily domácí hráčky zvrat a svůj náskok si kontrolovaly a ještě o tři branky zvýšily. „Holky předvedly bojovný výkon, ale na Slávistky to dneska nestačilo. Snad už příští domácí utkání přinese první body,“ doufá Spálenka. Brňanky si tak z Prahy odvezly prohru 33:25 a příští víkend narazí v domácím utkání na celek z Kunovic.

Informace o vítězství brněnských házenkářek v druhé lize a jejich postupu do ligy první si můžete přečíst zde.

Klíčová slova: Brno, házená, TJ Tatran Bohunice, první liga žen