26.09.2013 16:18


Brněnské dny pro zdraví nabízí recept na spokojený život

Autor: Ema Zezulová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Devadesát aktivit zaměřených na zdravý způsob života. To a mnohem více představí Brněnské dny pro zdraví. Od zítřejšího pátku 27. září do neděle 6. října tak mají návštěvníci možnost vyzkoušet si nové sportovní aktivity nebo se přiučit duševní pohodě bez stresu.

Brno – Po deset dnů si mohou Brněné vyzkoušet zdravý životní styl. Zítra začínají Brněnské dny pro zdraví. Kromě nových druhů cvičení jsou v nabídce turistické nebo cyklistické závody, přednášky a vaření a degustace, meditace a plno dalších rozličných aktivit. Celou akci pořádá Kancelář Brno – Zdravé město. Hlavním lákadlem zdravotní kampaně je celodenní nedělní Festival zdraví a pohody u brněnské přehrady. Kromě farmářských trhů budou k vidění přednášky o kvalitních potravinách a zdravých pohybových aktivitách. „Jsme velmi rádi, že kromě akcí zaměřených na sportovní vyžití nabízíme letos přednášky a workshopy týkající se duševního zdraví a pohody,“ řekla vedoucí kampaně Ivana Draholová.

Brněnské dny pro zdraví nabídnou farmářské trhy. Foto: Aneta Honzková

Brněnské dny pro zdraví jsou jedním z možných způsobů jak začít s netypickými sporty. V deseti dnech si účastníci mohou vyzkoušet jógu pro začátečníky, orientální tance, taoistické taiči nebo ukázkovou hodinu výuky společenských tanců.  Za zmínku také stojí volně přístupné plavecké areály. Plavání zdarma pro veřejnost bude možné v Ponávce, Lužánkách a v bazénu na Lesné. V nabídce je také možnost vyzkoušet si jízdu na kolečkových bruslích nebo nordic walking.

Pomyslnou třešničkou celé kampaně je Kudrnovo koulení kola z Lednice do Brna. Štafety se účastní tříčlenné týmy, jejichž úkolem je dokoulet samotné kolo do centra města. „Trasu jsme běželi šest hodin. Při závodu jsme se střídali. Dva jeli na kolech, třetí běžel a kutálel kolo. První velká krize přišla po dvou kilometrech u minaretu ještě v Lednici,“ popsal účastník loňské akce Stanislav Straškrába. Celá trasa měřila šedesát sedm kilometrů a kopírovala stopy slavného koláře Birky. „Od dvacátého kilometru se mi běželo dobře. Tělo si zvyklo na zátěž a maká jako stroj. Jsem rád, že jsem se zúčastnil, ale znovu bych do toho nešel. Do Brna jsem se doplazil po čtyřech,“ dodal Straškrába.

Kromě sportovních aktivit jsou Dny pro zdraví zaměřeny na přednášky podporující duševní pohodu. Nejefektivnější cvičení pro mozkové buňky předvede trenérka paměti Petra Výborná v městské knihovně. Přírodně zaměření jedinci by si neměli nechat ujít Povídání o kytičkách v Lužánkách. Organizátoři zajistili množství akcí, kde je možnost vyzkoušet si tibetské meditace. Samostatnou částí letošního ročníku jsou besedy o vaření ze zdravých potravin doplněny jejich ochutnávkou.

Klíčová slova: zdraví, sport, Brněnské dny pro zdraví, Kudrnovo koulení

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.